شنبه 4 خرداد 1398 - 20 رمضان 1440 - 25 مي 2019
صفحه اصلي/اجتماعي(جوانان، خانواده، بانوان و...)

مردم مرجع قضاوت درباره عملکرد مسئولان هستند

جهانگيري:

مردم مرجع قضاوت درباره عملکرد مسئولان هستند

معاون اول رييس جمهور با بيان اينکه داشتن مسئوليت يک توفيق و فرصت براي خدمت به مردم است، گفت: مردم مرجع قضاوت درباره عملکرد مسئولان هستند.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از پايگاه اطلاع رساني معاون اول رييس جمهوري، جلسه مجمع شهرداران کلانشهرهاي ايران عصر امروز (سه شنبه) به رياست معاون اول رئيس جمهور برگزار شد.

اسحاق جهانگيري در ابتداي جلسه با اشاره به حضور گسترده و چشم گير ملت ايران در راهپيمايي ۲۲ بهمن گفت: بايد مقابل کار عظيم، آگاهانه و هوشمندانه ملت ايران سر تعظيم فرود آورد و دست مردم را بوسيد.

جهانگيري افزود: دشمنان ملت ايران تصور نمي کردند که در اين شرايط شاهد حضور معنادار مردم ايران در راهپيمايي باشند و ما بايد قدردان ملت ايران باشيم و تمام تلاش خود را براي خدمت به آنها به کار گيريم.

معاون اول رييس جمهوري افزود: پس از راهپيمايي ۲۲ بهمن و حضور حماسي ملت ايران در اين راهپيمايي، وقتي توئيت رييس جمهوري و وزير امور خارجه آمريکا را ديدم، عصبانيت آنها از ملت ايران کاملا مشخص بود و به ياد جمله معروف شهيد بهشتي افتادم که گفت آمريکا از دست ملت ايران عصباني باش و از اين عصبانيت بمير.

جهانگيري همچنين با اشاره به نقش مستقيم و پراهميت شهرداران در زندگي مردم گفت: خدماتي که شهرداري ها ارائه مي کنند، تاثير فراواني در آرامش رواني جامعه دارد و اين مسئوليتي مهم براي شهرداران است تا با خدمت رساني و ايجاد رضايتمندي در مردم موجب نشاط و سرزندگي در جامعه شوند.

معاون اول رييس جمهوري از شهرداران کلانشهرهاي کشور خواست در جلسات ادواري و مستمر خود علاوه بر همفکري براي اداره امور جاري، راهکارهاي عملي و راهگشا براي بهبود اداره شهرها تدوين و اين پيشنهادات را به دولت ارائه کنند.

معاون اول رييس جمهوري همچنين حضور شهرداران مراکز استان ها در جلسات شوراي معاونان استان را گامي مثبت در جهت کمک به مديريت شهري برشمرد و افزود: حضور شهرداران مراکز استان ها در اين جلسات مي تواند به مشارکت شهرداري ها در بهبود اداره شهرهاي استان هاي مختلف کشور کمک کند و وزارت کشور اين موضوع را از طريق استانداران پيگيري کند.

جهانگيري با بيان اين که مردم مرجع قضاوت درباره عملکرد مسئولان هستند، بر ضرورت تلاش هرچه بيشتر براي خدمت رساني به مردم تاکيد کرد و افزود: داشتن مسئوليت توفيق و فرصتي بزرگ است تا بتوانيم به مردم خدمت کنيم و اگر در دوره مسئوليت نتوانيم کار مثبتي انجام دهيم نارضايتي مردم و نارضايتي دروني براي ما به همراه خواهد داشت.

معاون اول رييس جمهوري ادامه داد: مردم کشور روزهاي دشواري را سپري مي کنند و انتظار دارند که مديران و مسئولان کشور بتوانند گره اي از زندگي آنان باز کنند. در اين شرايط، مديران به رغم محدوديت منابع مالي بايد با خلاقيت و نوآوري، موانع پيش رو را برطرف کرده و در جهت رضايتمندي مردم گام بردارند.

در اين جلسه که وزراي کشور، راه و شهرسازي، رييس سازمان امور مالياتي کشور و شهرداران کلانشهرهاي ايران حضور داشتند، مهمترين مسايل و دغدغه هاي کلانشهرها مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و هر يک از شهرداران گزارشي از چالش ها و تنگناهاي پيش روي کلانشهرها را ارائه کردند.

وزير کشور نيز در اين جلسه با بيان اين که شهرهاي کشور در حال گسترش بي رويه هستند و لازم است که بر حاشيه شهرها نظارت و کنترل بيشتري صورت گيرد، گفت: ادامه اين روند به افزايش ناهنجاري ها و نابساماني ها تبديل مي شود و اگر به اين موضوعات رسيدگي نشود با انباشت نارضايتي مردم روبه رو خواهيم شد.

در ادامه اين جلسه در خصوص دغدغه ها و چالش هاي مطرح شده از سوي شهرداران کلانشهرهاي کشور بحث و بررسي شد و پس از توضيحات نمايندگان سازمان برنامه و بودجه، بانک مرکزي و رييس سازمان امور مالياتي کشور تصميماتي براي حل مسائل کلان‌شهرهاي کشور اتخاذ شد.

در اين جلسه همچنين تصميماتي براي تامين مالي جهت توسعه حمل و نقل عمومي و تامين واگن براي قطار شهري کلانشهرهاي کشور اتخاذ شد.

تعداد بازديد:97 آخرين تغييرات:97/11/24
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر