پنج شنبه 19 تير 1399 - 17 ذي القعده 1441 - 9 ژولاي 2020
صفحه اصلي/اجتماعي(جوانان، خانواده، بانوان و...)

موزه‌های تهران خانه‌تکانی می‌کنند

معاون ميراث فرهنگي استان تهران اعلام کرد

موزه‌هاي تهران خانه‌تکاني مي‌کنند

موزه هاي تهران در آستانه تعطيلات نوروز خانه تکاني مي کنند اقدام مرمتي برخي از آنها تمام شده و درشان به روي بازديدکنندگان نوروزي باز مي شود.

به گزارش خبرنگار مهر، نشست خبري محسن شيخ‌الاسلامي معاون ميراث فرهنگي استان تهران ظهر روز سه شنبه برگزار شد در اين نشست، شيخ الاسلامي از مرمت برخي از موزه‌هاي تهران خبر داد و گفت: مسجد قنبرعلي‌خان، بازارچه عودلاجان و موزه رسام عرب‌زاده در مرحله عقد قرارداد براي مرمت هستند. در موزه رضا عباسي به طبقه اول و دوم سر و سامان داده شده و فاز اول آن تمام شده است. تا قبل از تعطيلات عيد، بخش پيش از اسلام آن راه‌اندازي مي‌شود. کار مرمتي موزه نقاشي پشت شيشه هم انجام شده و در مرحله رنگ‌آميزي نهايي است. اين موزه تعطيلات عيد به روي مردم باز خواهد شد.

معاون ميراث فرهنگي استان تهران درباره کافه ايل بختياري که در محوطه موزه نقاشي پشت شيشه ايجاد شده بود نيز گفت: مسئول کافه به تعهداتش عمل نکرد، تا پايان بهمن فرصت داشت اين تغييراتي را در شکل کافه ايجاد کند و يک فضاي فرهنگي داشته باشد. در طرح مصوب آن، چادر و آلاچيق نبود.

وي ادامه داد: مرمت بخش هايي از موزه آبگينه نيز انجام شده و پيمانکار اين طرح را به خوبي انجام داد. يکي از موارد آزاردهنده در موزه فرش، نبود نور مناسب بود که سعي مي‌شود تا پايان سال ساماندهي سيستم نور و حفاظت الکترونيکي آن انجام شود. موزه هنرهاي ملي نيز يکي از نفايس تهران است ولي اکنون زماني که وارد آن مي‌شويد، تأسف خواهيد خورد، چرا که پيمانکار آن به درستي انتخاب نشده بود.

تعداد بازديد:326 آخرين تغييرات:97/12/08
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر