سه شنبه 23 مهر 1398 - 16 صفر 1441 - 15 اكتبر 2019
صفحه اصلي/خانواده

ملاک بانوی مسلمان ایرانی، تاثیرگذاری بر جامعه است

رئيس بسيج زنان کشور در گفتگو با مهر:

ملاک بانوي مسلمان ايراني، تاثيرگذاري بر جامعه است

رئيس بسيج زنان کشور گفت: سرلوحه بانوان ايراني زني است که نه همچون زنان غرب به آن نگاه ابزاري مي شود و نه همانند برخي زنان شرقي نسبت به محيط پيرامون خود بي اهميت است.

مينو اصلاني رئيس بسيج زنان کشور در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن تبريک ولادت حضرت زهرا (س) و روز زن گفت: امروزه الگوي زنان ايراني با تأسي از حضرت زهرا، الگوي تمام عيار از زني است که هم شريف است هم در ميدان مبارزه بوده و هم حضوري فعال و با نشاط در جامعه خود دارد.

وي ادامه داد: اين الگو نشان دهنده زني است که در جامعه خود تاثيرگذار بوده، در محيط خانواده مسئوليت پذير است و نسبت به مسائل پيرامون خود در فضاي اجتماعي و فرهنگي دغدغه‌مند است. اين دغدغه مندي مي تواند حتي با گذاشتن يک پست در شبکه‌هاي اجتماعي نقش خود را ايفا کند.

رئيس بسيج زنان کشور با بيان اينکه الگوي زنان ايراني، «الگوي زن نه شرقي نه غربي» است،  تصريح کرد: در واقع سرلوحه زنان ايراني بانويي است که نه همچون زنان غرب به آن نگاه ابزاري مي شود و نه همانند برخي زنان شرقي نسبت به محيط پيرامون خود بي اهميت است. رهبر معظم انقلاب نيز در پيام خود، مصداق حضور زن مسلمان ايراني و موفق را مادران و همسران شهدا معرفي کرده اند چرا که اين زنان با استواري و پايداري اسلام و کشور ياري کرده اند.

وي تاکيد کرد: زن تراز انقلاب اسلامي که امروزه جهان به آن محتاج است، با رعايت حريم ها و عفاف،  فردي موثر در خانواده و مسئوليت پذير در جامعه است.

اصلاني با بيان اينکه در الگوي زن نه شرقي نه غربي، زن فردي تاثير گذار است، تصريح کرد: ممکن است اين فرد حتي در خانه باشد اما دغدغه مند بوده و بر جامعه اثر بگذارد و ممکن است که وي در بيرون از خانه نيز فعاليت داشته باشد اما براي فضاي اجتماعي کشور تاثيري نداشته باشد.

رئيس بسيج زنان کشور با بيان اينکه ملاک زن تراز انقلاب، تأثيرگذاري بر جامعه است، عنوان کرد: در واقع ملاک اصلي صرفاً فعاليت خارج از خانه نيست بلکه ملاک تاثير گذاري معنوي، علمي پژوهشي و اخلاقي است و همان‌طور که مي‌بينيم بسياري از پژوهشگران ما امروزه حتي در فضاي خانواده به فعاليت خود مي‌پردازند.

وي با بيان اينکه رهبر معظم انقلاب در سال ۹۱ عصاره بانوي موفق مسلمان ايراني را ترسيم کردند،  عنوان کرد: در پيام ايشان،  بانوي مسلمان ايراني که به تمامي ابعاد رشد دست يابد زني است که نه غالباً شرقي بوده و نسبت به جامعه خود بي تاثير است و نه صرفاً غربي بوده که به آن نگاه ابزاري شود بلکه اين زن با تاسي به نگاه نه شرقي نه غربي، براي زنان بشريت الگو است.

رئيس بسيج زنان کشور با اشاره به اقدامات انجام شده براي تبيين و ترسيم اين الگو در سطح کشور، توضيح داد: براي گسترش اين امر گفتمان سازي در اين زمينه را شروع کرده ايم اما بايد تمام دستگاه هاي فعال در حوزه زنان براي اين گفتمان سازي و تبيين آن تلاش کنند. برگزاري نشست هايي در صدا و سيما و مراکز علمي و فرهنگي نيز از جمله اقدامات انجام شده است.

اصلاني با بيان اينکه برخي مسائل در جامعه بايد اصلاح شود تا اين الگو تاثيرگذاري عميق خود را بگذارد، تصريح کرد: عنوان مثال رهبر معظم انقلاب تأکيد کردند که از رشته هاي نخ نماي فمنيستي دوري شود اما در حال حاضر اين امر چندان عملي نشده است و مسائلي همچون اين موارد نياز به اصلاح يا عملي شدن دارد.

تعداد بازديد:216 آخرين تغييرات:97/12/11
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر