شنبه 4 خرداد 1398 - 20 رمضان 1440 - 25 مي 2019
صفحه اصلي/خانواده

تلاش برای جایگزین کردن یارانه به جای ضامن برای دریافت وام ازدواج

تندگويان در جمع خبرنگاران خبر داد

تلاش براي جايگزين کردن يارانه به جاي ضامن براي دريافت وام ازدواج

معاون جوانان وزارت ورزش گفت: در تلاش هستيم تا مبلغ يارانه را جايگزين ضامن براي دريافت وام ازدواج کنيم. اين موضوع ابلاغ شده و تنها منتظر تصويب آن در بانک مرکزي هستيم.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد مهدي تندگويان ظهر امروز در حاشيه مراسم امضاي تفاهم نامه ميان وزارت ورزش و جوانان و سازمان بهزيستي در جمع خبرنگاران در خصوص مراکز مشاوره ازدواج و خانواده گفت: در حال حاضر در سازمان بهزيستي ۳ هزار مرکز مشاوره ازدواج وجود دارد و تلاش ما اين است که تا پايان سال شمار اين مراکز مختص مشاوره ازدواج که مربوط به وزارت ورزش و جوانان است را با همکاري سازمان بهزيستي به ۴۰۰ مرکز رسانيم.

تندگويان افزود: مشاوره‌هاي پيش از ازدواج رايگان بوده و در صورت ادامه اين جلسات در تلاش هستيم تا هزينه آنها تحت پوشش بيمه قرار گيرد. موضوع تحت پوشش بيمه قرار گرفتن هزينه‌هاي دوره‌هاي اجباري آموزش‌هاي پيش از ازدواج نيز در کميسيون اجتماعي، بررسي شده و اميدواريم به نتيجه برسد.

وي تصريح کرد: خوشبختانه ۷۰ درصد مراجعين به اين مراکز افراد مجرد هستند و ما نيز به دنبال اين هستيم که اين آموزش‌ها منجر به ازدواج‌هاي مناسب شود و از ازدواج‌هاي نامناسب پيشگيري کنيم.

معاون جوانان وزارت ورزش و جوانان با بيان اينکه يک وحدت رويه در مراکز آموزشي شکل‌گرفته، تصريح کرد: تاکنون سه دوره آموزشي براي مربيان برگزار شده که سر فصل‌هاي مشترک در آن تدريس شده و مربيان به آموزش جوانان مي‌پردازند.

وي با بيان اينکه در سال جاري حدود ۱۵ هزار ميليارد تومان وام ازدواج به يک ميليون نفر تعلق گرفته است، عنوان کرد: پيش‌بيني ما اين است اگر ميزان ازدواج با همين روال ادامه يابد سال ديگر دولت موظف به پرداخت ۳۰ هزار ميليارد تومان وام ازدواج باشد.

تندگويان ادامه داد: در حال حاضر شرايط دريافت وام ازدواج تسهيل شده و افراد ظرف يک ماه پس از ثبت نام قادر به دريافت وام خود خواهند بود. در وام ازدواج جديد که مبلغ آن نيز افزايش يافته، بازپرداخت ۶۰ ماهه شده و اميدواريم اين عوامل موجب افزايش ازدواج در کشور شود.

وي تصريح کرد: يکي از اهداف ما براي تسهيل دريافت وام ازدواج آن است که افرادي که يارانه دريافت مي‌کنند، مي‌توانند مبلغ يارانه خود را به عنوان ضمانت وام ازدواج گذاشته و ديگر نياز به ضامن براي دريافت وام نباشد. ابلاغ اين امر انجام شده و تنها نياز است تا در سال آينده بانک مرکزي آن را تصويب و اجرايي کند.

تعداد بازديد:135 آخرين تغييرات:97/12/14
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر