شنبه 4 خرداد 1398 - 20 رمضان 1440 - 25 مي 2019
صفحه اصلي/خانواده

امضا تفاهم نامه برای ساماندهی مراکز مشاوره ازدواج و خانواده

با همکاري وزارت ورزش و سازمان بهزيستي انجام شد؛

امضا تفاهم نامه براي ساماندهي مراکز مشاوره ازدواج و خانواده

تفاهم نامه ساماندهي مراکز تخصصي مشاوره ازدواج و خانواده و آموزش هاي اين حوزه با حضور معاون جوانان وزارت ورزش و جوانان، ميان اين وزارت خانه و سازمان بهزيستي امضا شد.

به گزارش خبرنگار مهر، ظهر امروز تفاهم نامه همکاري ميان وزارت ورزش و جوانان و سازمان بهزيستي در خصوص ساماندهي مراکز تخصصي مشاوره ازدواج و خانواده و آموزش‌هاي اين حوزه در محل سازمان بهزيستي امضا شد.

محمد مهدي تندگويان معاون ساماندهي امور جوانان وزارت ورزش در اين مراسم گفت: در حال حاضر ۱۸۲ مرکز فعال براي مشاوره خانواده و ازدواج داريم و ۱۰۰ مرکز نيز متقاضي ارائه خدمات در حوزه ازدواج و خانواده بوده اند که با امضاي اين تفاهم نامه و هم افزايي اين دو دستگاه زمينه فعاليت اين مراکز نيز فراهم خواهد شد.

تندگويان تصريح کرد: وعده ما به دولت تشکيل ۳۰۰ مرکز مربوط به مشاوره ازدواج و خانواده است که اميدواريم با همکاري وزارت ورزش و سازمان بهزيستي به اين رقم دست يابيم.

وي اظهار داشت: در اين مراکز آموزش‌هاي قبل، حين و بعد از ازدواج به جوانان داده مي‌شود و در سال نيز دوره‌هاي رايگان مختلف در مناسبت‌هاي مختلف براي جوانان برگزار مي‌شود.

وي تصريح کرد: باور ما اين است که آموزش‌هاي قبل از ازدواج بايد در کشور اجباري شود و اين همکاري با سازمان بهزيستي موجب هم افزايي در اين زمينه خواهد شد. ما آماده همکاري‌هاي بيشتر با سازمان بهزيستي در زمينه جوانان آن هم با ظرفيت ۲۲۰۰ سمن فعال خود هستيم.

در ادامه وحيد قبادي دانا رئيس سازمان بهزيستي نيز گفت: نهاد خانواده کليدي ترين نهاد براي حفظ کيان جامعه و پيشگيري از آسيب‌هاي اجتماعي است. يکي از آسيب‌هاي اجتماعي تيز طلاق است و فراگير شدن آن يکي از مشکلات است. طبيعي است مشاوره‌هاي ازدواج در قبل، حين و بعد از ازدواج مي‌تواند براي جوانان بسيار مؤثر باشد چراکه يادگيري مهارت‌هاي ازدواج مي‌تواند از چالش‌ها پيشگيري کند.

وي افزود: به همين منظور آموزش و دادن ايجاد فرصت براي ازدواج سالم و پيشگيري از ازدواج ناموفق براي جوانان از اهداف اين تفاهم نامه است.

وي افزود: يکي از مشکلات ما تعدد مراکز مجوز دهنده است که بايد در اين زمينه روند مجوز گرفتن را تسهيل کنيم و براين مبنا يکي از مفاد اين تفاهم نامه ايجاد يک هم افزايي در خدمت رساني به جوانان و تسهيل مراکز فعال در اين زمينه است.

قبادي دانا تصريح کرد: هدف ما کاهش طلاق که يکي از دغدغه‌هاي مقام معظم رهبري است، زمينه‌هاي آن و تأثيرگذاري بر روي جوانان است.

تعداد بازديد:126 آخرين تغييرات:97/12/15
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر