شنبه 4 خرداد 1398 - 20 رمضان 1440 - 25 مي 2019
صفحه اصلي/دين و انديشه

رسانه دشمن به دنبال القای انزوا به جامعه است

نويسنده کتاب «فتنه تغلب»:

رسانه دشمن به دنبال القاي انزوا به جامعه است

مصطفي غفاري،عضو هيئت علمي دانشگاه فردوسي و نويسنده کتاب فتنه تغلب در نشست عصر انقلاب اسلامي در مشهد گفت: يکي از تکنيک‌هايي که رسانه‌هاي مخالف انقلاب استفاده مي‌کنند القاي انزوا به جامعه است.

به گزارش خبرگزاري مهر، مصطفي غفاري، در نهمين نشست از سلسله نشست‌هاي «عصر انقلاب اسلامي» که با موضوع «چگونه به آينده اميدوار باشيم؟» در مشهد برگزار شد، گفت: از مهم‌ترين مباحث جاري جامعه ما، اين است که انقلاب اسلامي با هدف تکامل دين‌داري در مردم شکل گرفته است و با توجه به هجمه رسانه‌اي که حول اين موضوع وجود دارد و به دنبال نااميدي طيف انقلابي جامعه است، بايد پاسخ‌هاي اقناع کننده‌اي به جامعه داده شود.

انقلاب اسلامي در حوزه دين، مقياس دين داري را عوض کرده است و نسبت به بازتعريف مفاهيم ديني از جمله انتظار، جهاد، شهادت، ولايت و احياي مناسک جمعي از جمله حج، اعتکاف، راهپيمايي بزرگ اربعين حسيني و.. رشد چشمگير و غيرقابل انکاري دارد.

استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: خداوند در شرايط سختي که انسان قرار گرفته و راه برون‌رفتي پيدا نمي‌کند همراه و پشتيبان انسان‌ها است که اين‌ها همه وعده خداوند است و وعده‌هاي خداوند نيز تخلف ناپذير است.

وي افزود: زماني که آيات قرآن را مطالعه مي‌کنيم بسياري از آيات قصص انبيا است و برخي نمي‌دانند که بيان اين آيه‌ها براي چيست؟ برخي نکات اين است که بيشتر انبيا دچار بلاهايي در زندگي خود شده‌اند و شدت‌هايي را به‌واسطه انجام مأموريت خود به آن دچار شده‌اند.

غفاري تصريح کرد: امتحان الهي در خصوص پيامبران به جايي مي‌رسد که خود پيامبران از هدايت مردم نااميد مي‌شوند اما بر اساس آيات خداوند بر خود واجب کرده که مؤمنين را کمک و پيروز کند.

وي کم سويي چشم رويش بين را در جامعه، يکي از علت‌هاي نااميدي در جامعه عنوان کرد و افزود: به راحتي مي‌توان همراه با واقع بيني، رويش‌هاي موجود در جامعه و خبرهاي خوب در تمامي عرصه‌ها از جمله مذهبي، علمي، امنيتي، سياسي، اقتصادي و.. را حس کرد.

استاد دانشگاه اظهار کرد: اولين جايي که دچار نااميدي مي‌شويم زماني است که واقع‌بين نباشيم، در دنياي امروز با مشکلي روبه‌رو شده‌ايم. بيشتر برداشت‌هاي مردم رسانه‌اي شده است يعني نظرات شخصي خود را بر اساس آمارهاي رسانه‌ها مي‌دهند.

نويسنده کتاب «فتنه تغلب» به تبيين راه‌هاي حفظ اميد در جامعه اشاره کرد و افزود: براي نهادينه شدن اميد واقعي در يک جامعه، بايد به حل اين پرسش برسيم که چطور مي‌شود اميد صادق و اميد واقع بينانه را به يک فناوري اجتماعي همچون فناوري راهيان نور، فناوري اربعين حسيني و.. تبديل کنيم؟

پژوهشگر حوزه ديني عنوان کرد: اگر آرمان‌هاي اسلام را بيان کنيم بايد اين را هم بگوييم که حتي در زمان پيامبر و ائمه اطهار هم انجام آرمان‌هايي مانند عدالت و توسعه نيز بسيار سخت بوده و حتي گاهي اين بزرگواران مورد اعتراض عده‌اي قرار مي‌گرفتند.

خاطرنشان مي‌شود، سلسله نشست‌هاي «عصر انقلاب اسلامي» به همت دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب، نمايندگي مشهد با حضور اساتيدي همچون، صفار هرندي، فواد ايزدي، حجت الاسلام پناهيان، حجت الله عبدالملکي، عادل پيغامي، احسان خاندوزي، کميل خجسته، مصطفي غفاري و.. ويژه فعالان فرهنگي، طلاب و دانشجويان در مشهد مقدس در حال برگزاري است.

تعداد بازديد:102 آخرين تغييرات:97/12/18
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر