دوشنبه 6 خرداد 1398 - 22 رمضان 1440 - 27 مي 2019
صفحه اصلي/اخبار فناوري

با رشد پاپ آپ‌ها مقابله می‌کنیم/ برخورد شدید با مجرمان اینترنتی

رئيس پليس فتا در پاسخ به مهر:

با رشد پاپ آپ‌ها مقابله مي‌کنيم/ برخورد شديد با مجرمان اينترنتي

رئيس پليس فتا کشور گفت: در صدد آن هستيم که ضوابط را به سايت‌ها مانند گذشته يادآور شويم و با افراد خاطي شديدترين برخوردها را در راستاي کاهش جرايم اينترنتي داشته باشيم.

سردار وحيد مجيد رئيس پليس فتا ناجا در نشست خبري پايان سال فرماندهان انتظامي که صبح امروز برگزار شد، در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در رابطه با کاهش جرايم اينترنتي گفت: ما منکر اين نمي شويم که پاپ آپ ها کماکان وجود دارند، آنها رشد کرده و جرايم فضاي مجازي افزايش پيدا کرده است، اما ما (پليس فتا) در صدد آن هستيم که ضوابط را به سايت‌ها مانند گذشته يادآور شويم و با افراد خاطي شديدترين برخوردها را در راستاي کاهش جرايم اينترنتي داشته باشيم.

همچنين سردار محسن حسن خاني رئيس پليس آگاهي ناجا در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبني بر استفاده از فناوري‌هاي دانش بنيان ايراني در تجهيز آگاهي در زمينه کشف سريع‌تر و دقيق‌تر جرم گفت: ما در پليس آگاهي يکي از اولويت‌هايمان کشف علمي جرم است و اميدواريم با توسعه ابزارهاي نوين در اين حوزه پيشرفت چشمگيري داشته باشيم.

وي افزود: در سال ۹۸ از ابزارهاي لازم استفاده مي‌کنيم تا پيوندي بين پليس و نخبگان بيش از پيش ايجاد شود.

رئيس پليس آگاهي ناجا تصريح کرد: در ابتدا بايد نيازهاي خودمان را شناسايي کنيم و اين نيازها را تبديل به درخواست کنيم تا در حوزه کشف علمي جرم دانشگاه‌ها و نخبگان علمي بتوانند به کمک ما بيايند.

وي در پايان گفت: اين نکته را يادآور مي‌شوم که امروزه بيشتر کشف‌هاي ما کشف‌هايي علمي است.

تعداد بازديد:91 آخرين تغييرات:97/12/19
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر