دوشنبه 6 خرداد 1398 - 22 رمضان 1440 - 27 مي 2019
صفحه اصلي/ورزشي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

سلطانی فر: تیم ملی فوتبال شخصیت قهرمانی دارد

سلطاني فر: تيم ملي فوتبال شخصيت قهرماني دارد

وزير ورزش و جوانان گفت: ورزش کشور در سال ۹۷ با موفقيت‌هاي جدي همراه بود. اگر چه بخشي از اين موفقيت‌ها به ورزش فوتبال برمي‌گردد.

به گزارش خبرنگار مهر، مسعود سلطاني فر، وزير ورزش و جوانان در مجمع عمومي فدراسيون فوتبال گفت: تشکر مي‌کنم از همه عزيزان و دوستاني که در اين جلسه حضور دارند. از تاج و اعضاي هيأت رئيسه تشکر مي‌کنم که تلاش کردند اين جلسه برگزار شود تشکر مي‌کنم.

وي در مجمع عمومي فدراسيون فوتبال اظهار کرد: نيازي نيست به پنج سال قبل برگرديم که ببينيم در چه وضعيتي قرار داشتيم. دولت تلاش کرد با رويکرد تعاملي و سازنده و حفظ منافع ملي کشور، مذاکراتي با شش قدرت جهاني انجام دهد و معاهده برجام را داشتيم. در مرحله اول، شش قطع‌نامه شوراي امنيت لغو شد و روند امور بانکي و مالي شرايط عادي پيدا کرد. تغييراتي در هيأت حاکمه آمريکا به وجود آمد و کساني که اين توافقنامه را امضا کردند، کنار رفتند و افراد جديدي آمدند. رئيس جمهور آمريکا منافع آمريکا در اين توافقنامه ديده نشده و از اين توافق خارج شد و تحريم‌هاي ناعادلانه بر کشور ما وارد شد.

وي ادامه داد: آثار اين تحريم‌ها در وضعيت اقتصادي کشور ديده مي‌شود. ما وارد جنگي اقتصادي با آمريکا شديم که همانند جنگ نظامي ضايعاتي دارد. اين جنگ اقتصادي هم ضايعات خاص خود را دارد.

سلطاني‌فر در ادامه گفت: مي‌توانيم اميدوار به آينده باشيم و مسائل و مشکلات کشور را با همدلي، هماهنگي، هم‌گرايي، هم افزايي و وحدت حل کنيم. اگر تسويه حساب‌هاي شخصي، جناحي، قومي و سياسي را کنار بگذاريم و ملت ايران به عنوان يک ملت واحد براي حفظ نظام تلاش کنيم، از اين دوران هم عبور مي‌کنيم. ما اطمينان داريم در اين جنگ اقتصادي پيروز خواهيم شد. لازم است با تدبير و مديريت و صرفه‌جويي در اکثر امور پيش برويم. ريخت و پاش را کنار بگذاريم و ضرورت‌ها را در نظر بگيريم.

وي با اشاره به سياست عمومي ورزش کشور اظهار کرد: من از حدود دو سال و نيم قبل افتخار خدمت گذاري در اين وزارت خانه را دارم و در خدمت ملت و مجامع ورزش کشور بودم. به دنبال تعامل و ايجاد آرامش در همه بخش‌ها بوديم به نحوي که در سايه اين ثبات و آرامش، توسعه کشور را زمينه سازي کنيم. باورمان بر اين است که در هيچ جامعه ملتهب و متشنجي توسعه تحقق پيدا نمي‌کند. توسعه يک عرصه نيازمند ثبات، آرامش و هماهنگي و وحدت است. تلاشمان اين است با همه نابساماني‌ها و مشکلاتي که ممکن بود به وجود بيايد و حاشيه سازي شود، مجموعه ورزش کشور را از حواشي دور کرديم و تلاش کرديم تعامل جدي داشته باشيم. اگر اختلاف نظري هم هست، با گفتار انتقادي و مطرح کردن مباحث درون خانواده مشکلات را برطرف کنيم. حداقل در ۱۴ ماه هيچ گونه اختلاف و ناهماهنگي بين وزارت ورزش و کميته ملي المپيک نمي‌بينيم. هر دو مجموعه شانه به شانه پيش مي‌روند و با حضور دکتر صالحي مباحث بين‌المللي را پيش برديم.

وزير ورزش گفت: ورزش کشور در سال ۹۷ با موفقيت‌هاي جدي همراه بود. اگر چه بخشي از اين موفقيت‌ها به ورزش فوتبال برمي‌گردد اما اکثر رشته‌هاي ورزشي در رويدادهاي بين‌المللي افتخارات متعددي کسب کردند. بعد از صعود مقتدرانه به جام جهاني توسط تيم ملي و عملکرد خوب در جام جهاني روسيه سال را آغاز کرديم. کسي باور نمي‌کرد با قهرمان جهان، اروپا و آفريقا کارنامه قابل قبولي داشته باشيم. همه تلاش کردند يک تيم به عنوان نمايندگان اين مملکت نتايج آبرومندي بگيرند. بعد از اين رويداد بازي‌هاي آسيايي جاکارتا را داشتيم که توانستيم بيشترين تعداد مدال را بعد از انقلاب کسب کنيم. در پاراآسيايي رتبه سوم را کسب کرديم. براي اولين بار دو تيم بزرگ کشور به طور هم‌زمان در بين هشت تيم برتر آسيا حاضر شويم و پرسپوليس مي‌توانست قهرمان ليگ قهرمانان آسيا شود. در وزنه برداري، ووشو، تکواندو و کاراته نتايج خوبي داشتيم. در ژيمناستيک، تک ستاره‌هايي داشتيم. امسال براي ما خوب بود. در جام ملت‌هاي آسيا هم با وجود اينکه همه اعتقاد داشتند، تيم شخصيت قهرماني داشت و همه امکانات فراهم بود، در اثر يک اشتباه حذف شديم اما تا جمع چهار تيم برتر رفتيم. اگر چه انتظار داشتيم اين تيم قهرمان جام ملت‌هاي آسيا شود.

وي با اشاره به موفقيت‌هاي ساير رشته‌ها در دو بخش مردان و زنان گفت: بايد تلاش کنيم در سال آينده هم نتايج خوبي بگيريم و باعث شور و شادي اقشار مختلف جامعه شويم.

وزير ورزش و جوانان اظهار کرد: تاکنون قدم‌هاي خوبي در جوانگرايي برداشتيم و الان ۱۲ مديرکل استاني ما زير ۴۰ سال هستند. در رشته‌هاي مختلف شاهد مديران جوان بوديم. اين نسيمي است که در ورزش کشور وزيد و ان شاءالله ادامه پيدا خواهد کرد. تلاش ما بر اين است که انتقال نسل و مديريت را ادامه دهيم.

سلطاني‌فر درباره فدراسيون فوتبال نيز يادآور شد: فوتبال يک رشته پر طرفدار در دنيا است که موجب نشاط و شادي مردم مي‌شود. در ايران چند ده ميليون نفر مردم را داريم که اوقات فراغت خود را با فوتبال پر مي‌کنند. بارها در جلسات مسئولان کشوري گفتم که هزينه ما براي ورزش به خصوص فوتبال براي پر کردن اوقات فراغت مردم با ابزار سالم در مقايسه با هزينه‌هاي ساير عرصه‌ها و رشته‌ها يک به چند است. هزينه ۱۶ تيم ليگ برتري در يک سال که اوقات فراغت ۶۰ ميليون نفر را فراهم مي‌کند، در حدود ۴۰۰ ميليارد تومان است. هيچ ريالي هم توسط دولت تأمين نمي‌شود و خود باشگاه‌ها هزينه‌ها را تأمين مي‌کنند. مگر اينکه بگوييم چند باشگاه مثل سپاهان و ذوب آهن متصل به دولت هستند. بقيه هزينه‌ها را مردم مي‌دهند.

وزير ورزش و جوانان گفت: بايد در اين عرصه بيشتر کار کنيم و از اين ظرفيت خوب اجتماعي در جهت تأييد نظام و حفظ منافع نظام تلاش کنيم. تلاش ما اين است که همه حرکت‌ها با رعايت ملاحظات بين‌المللي و احترام کامل به قوانين داخلي همراه باشد. خوشبختانه در دوره اخير موفق شديم در همه فدراسيون قوانين مصوب دستگاه‌هاي داخلي را اجرا کنيم. اين رويکرد را با جديت دنبال مي‌کنيم و ان‌شاءالله نتايج جدي اين سياست‌ها و تدابير را روز به روز خواهيم ديد و ورزش کشور از اين اقدامات و هماهنگي‌ها منتفع مي‌شود.

تعداد بازديد:108 آخرين تغييرات:97/12/19
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر