دوشنبه 6 خرداد 1398 - 22 رمضان 1440 - 27 مي 2019
صفحه اصلي/پزشكي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

هیچ مرکز درمانی حق خودداری از پذیرش مصدومان۴شنبه آخر سال را ندارد

در نشست خبري عنوان شد؛

هيچ مرکز درماني حق خودداري از پذيرش مصدومان۴شنبه آخر سال را ندارد

سرپرست سازمان اورژانس کشور از آماده باش کامل اورژانس براي خدمات رساني به مصدومان احتمالي حوادث چهارشنبه آخر سال خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، پيرحسين کوليوند روز يکشنبه در نشست خبري به تشريح برنامه‌هاي اورژانس کشور براي خدمات رساني به مصدومان احتمالي حوادث چهارشنبه آخر سال پرداخت و گفت: ما هيچ مصدومي نداشته‌ايم که در چهارشنبه آخر سال مراکز درماني از پذيرش آنها ممانعت کرده باشند. زيرا مراکز درماني موظف هستند صفر تا صد خدمات رساني را به اين مصدومان داشته باشند.

وي با عنوان اين مطلب که هنوز برخي از مصدومان حوادث چهارشنبه آخر سال گذشته تحت درمان هستند، در ارتباط با هزينه اين قبيل مصدومان اظهار داشت: آنچه مسلم است روند درمان اين مصدومان طبق مقررات و قوانين کشوري است. يعني اينکه اگر دفترچه بيمه داشته باشد، هزينه‌هاي او بر همان اساس محاسبه و در غير اين صورت هزينه‌ها به طور کامل مي‌بايست توسط فرد مصدوم که تحت درمان است پرداخت شود.

کوليوند تاکيد کرد: بيمارستان‌ها و مراکز درماني اعم از بخش دولتي و خصوصي در چهارشنبه آخر سال وظيفه دارند مصدومان احتمالي را پذيرش کنند.

وي با عنوان اين مطلب که براي جلوگيري از هرگونه اختلال در خدمات رساني به مصدومان چهارشنبه آخر سال مي‌بايست مردم با شماره ۱۱۵ تماس بگيرند، اظهار داشت: اين احتمال وجود دارد که فرد توسط برخي افراد و نيروهاي غيرمتخصص به مراکز درماني منتقل شود که مي‌تواند روند درماني او را دچار مشکل کند.

وي با اعلام اينکه ۵۵۰۰ دستگاه آمبولانس در آماده باش کامل هستند، افزود: ۴۱ فروند بالگرد اورژانس که البته اين بالگردها ديد در شب نيستند که بتوان در شب چهارشنبه آخر سال از آنها استفاده کرد بلکه در روز روشن مي‌توان براي انتقال مصدومان از اين بالگردها استفاده نمود.

کوليوند ادامه داد: ۳۳۰ دستگاه موتور آمبولانس به همراه ۶۴ دستگاه اتوبوس آمبولانس در آماده باش کامل براي چهارشنبه آخر سال هستند.

وي با عنوان اين مطلب که در تهران علاوه بر پايگاه‌هاي ثابت از نيروهاي سيار نيز استفاده خواهيم کرد، افزود: ما تلاش مي‌کنيم بيشترين نقاطي را که پيش بيني مي‌شود تجمع مردم در آن نقاط زياد خواهد بود، پوشش دهيم.

در ادامه، طيب قديمي معاون اجرايي معاونت درمان وزارت بهداشت از ۵۳ مورد قطع عضو در حوادث چهارشنبه آخر سال گذشته خبر داد و گفت: متأسفانه آسيب‌هاي اجتماعي اين قبيل حوادث بيشتر از آسيب‌هاي جسمي است.

تعداد بازديد:73 آخرين تغييرات:97/12/19
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر