شنبه 16 فروردين 1399 - 10 شعبان 1441 - 4 آپريل 2020
صفحه اصلي/اخبار فناوري

فاز دوم پروژه توسعه شبکه فیبرنوری کشور افتتاح می شود

در نيمه اول سال ۹۸؛

فاز دوم پروژه توسعه شبکه فيبرنوري کشور افتتاح مي شود

مديرعامل شرکت ارتباطات زيرساخت از اتمام و بهره برداري از فاز دوم پروژه توسعه شبکه فيبرنوري کشور ( پروژه ملي نور ۲) در نيمه اول سال ۹۸ خبر داد.

به گزارش خبرگزاري مهر، صادق عباسي شاهکوه با بيان اقدامات انجام شده در زمينه توسعه شبکه زيرساخت ارتباطي کشور در سال جاري، سرفصل برنامه‌هاي سال آينده را تشريح کرد و از اتمام و افتتاح پروژه ملي نور ۲ به عنوان يکي از اقدامات مهم سال آينده خبر داد.

وي گفت: تلاش مي‌کنيم بتوانيم اين پروژه را در نيمه اول سال ۹۸ اجرا و عملياتي کنيم.

مديرعامل شرکت ارتباطات زيرساخت، پيگيري پروژه OSS/BSS ، اتخاذ تدابير لازم براي واگذاري فيبر تاريک و صوت بين الملل و نيز بازسازي شبکه سوئيچ مبتني بر فناوري IMS را از برنامه‌هاي مهم شرکت ارتباطات زيرساخت در سال ۹۸ عنوان کرد.

عباسي شاهکوه همچنين ايجاد و راه اندازي ايستگاههاي پايانه فيبر نوري در نقاط خاص، ارتقا بهره وري و مديريت بهينه منابع، ارتقا مرکز تبادل ترافيک محتواي داخلي(ixp ) ، ايجاد و توسعه مراکز هم مکاني ، واگذاري امکانات بلااستفاده استان‌ها، جمع آوري ايستگاههاي ارتباطي غير ضروري، لزوم توجه به مشتريان و مشتري گرايي و تفويض اختيار به استان‌ها را از ديگر سرفصل‌ها و سياست‌هاي اعلام شده سال آينده اين شرکت برشمرد.

وي با اشاره به پايان قراردادهاي نگهداري و تأسيسات در آبان ۹۸ بر مديريت بهينه هزينه‌ها تأکيد کرد و گفت: شرکت ارتباطات زيرساخت يک شرکت حاکميتي است و بايد هزينه‌ها را کنترل کرده و هزينه‌هاي غير ضروري را حذف کند.

مديرعامل شرکت ارتباطات زيرساخت با تشريح جايگاه اهميت نيروي انساني در تحقق اهداف سازماني و رعايت شايسته سالاري گفت: بايد از نيروي انساني به عنوان سرمايه اساسي حمايت و صيانت کنيم و مسائل و مشکلات آنان را بررسي و به رفع نيازهاي آنان توجه داشته باشيم.

وي در خصوص رفع انحصار و واگذاري بخشي از خدمات شرکت ارتباطات زيرساخت به بخش خصوصي، گفت: اين شرکت نبايد در خدمات و فعاليت‌هايي که قابل واگذاري است انحصار ايجاد کند و بايد با تکيه بر ارائه خدمات با کيفيت و ارزان، انتخاب نهايي و برتر تمام ذينفعان باشيم.

مديرعامل شرکت ارتباطات زيرساخت خاطرنشان کرد: ما در شرکت دو کار مهم را شروع کرده ايم؛ به نحوي که همزمان با تلاش براي بهبود و توسعه پايداري شبکه، درصدد هستيم امکانات و خدماتي همچون فيبر تاريک و صوت بين الملل را با رعايت صرفه و صلاح شرکت و در چارچوب سياست‌ها و مقررات، به اپراتورهاي متقاضي واگذار کنيم.

تعداد بازديد:247 آخرين تغييرات:97/12/20
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر