دوشنبه 6 خرداد 1398 - 22 رمضان 1440 - 27 مي 2019
صفحه اصلي/پزشكي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

شناسایی آنتی بادی جدید پیشگیری از عفونت مالاریا

دستاورد جديد محققان؛

شناسايي آنتي بادي جديد پيشگيري از عفونت مالاريا

تيمي از دانشمندان يک آنتي بادي جديد انساني کشف کرده اند که مي تواند از طريق پيوند بخش خاصي از سطح پروتئين يافت شده در تمام انواع انگل هاي مالاريا در دنيا از عفونت مالاريا پيشگيري کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، به گفته محققان مرکز تحقيقات سرطان فِرد هاچينسون واشنگتن، اين آنتي بادي موسوم به CIS۴۳ بهتر از هر آنتي بادي ديگري در مقابل مالاريا نقش حفاظتي دارد.

«ماري پانکرا»، سرپرست تيم تحقيق، در اين باره مي‌گويد: «در اين مطالعه، محل پيوند منحصربه فردي بر روي سطح پروتئين موسوم به پروتئين circumsporozoite (CSP) شناسايي شد که مي‌تواند براي توليد واکسني مورداستفاده قرار گيرد که سيستم ايمني بدن را براي توليد اين نوع آنتي بادي فريب مي‌دهد.»

در اين مطالعه، آنتي بادي انساني از فرد حفاظت شده که واکسن آزمايشي حاوي انگل‌هاي ضعيف شده مالاريا را دريافت کرده بود، جدا شد.

يافته‌ها نشان دهنده مسير جديدي براي پيشگيري از مالاريا است.

محققان عنوان مي‌کنند در صورتيکه اين آنتي بادي بر روي انسان مؤثر باشد، مي‌تواند به طور مستقيم براي بيماران مبتلا به مالاريا تجويز شود و ممکن است تا مدت بالغ بر ۶ ماه از بيماري پيشگيري کند. داروهاي موجود فعلي بايد روزانه مصرف شوند.

طبق گزارش جهاني مالاريا در سال ۲۰۱۶، ۲۱۲ ميليون مورد ابتلاء به مالاريا در جهان در سال ۲۰۱۵ وجود داشته که ۴,۲۹۰,۰۰۰ مورد مرگ به ثبت رسيده است.

مالاريا از طريق انگل پلاسموديوم ايجاد شده و از طريق نيش پشه آنوفلا در بدن انسان پخش مي‌شود.

تعداد بازديد:65 آخرين تغييرات:97/12/23
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر