شنبه 4 خرداد 1398 - 20 رمضان 1440 - 25 مي 2019
صفحه اصلي/مقالات


 
 


 


 


 
خروجي RSS

کاروان قرآنی انقلاب، گام جدیدی در راه انس با قرآن برداشت

معاون صداي جمهوري اسلامي ايران:

کاروان قرآني انقلاب، گام جديدي در راه انس با قرآن برداشت

حميد شاه آبادي، معاون صداي جمهوري اسلامي ايران در مراسم اختتاميه و تقدير از دست اندرکاران کاروان قرآني انقلاب گفت: کاروان قرآني انقلاب، گام جديدي در راه انس با قرآن برداشت.

به گزارش خبرنگار مهر، آئين تجليل از دست اندرکاران، قاريان، حافظان کاروان قرآني انقلاب ديروز ۲۱ اسفند ماه در محل صدا ي جمهوري اسلامي اسلامي ايران با حضور امير سرتيپ احمدرضا پوردستان، حميد شاه آبادي معاون صداي جمهوري اسلامي ايران، حجت الاسلام عرفاتي سرپرست شبکه قرآن و معارف سيما، احمد ابوالقاسمي مدير شبکه راديويي قرآن، امير سرتيپ گلفام، جانشين معاونت فرهنگي و تبليغاتي ستاد کل نيروهاي مسلح، سرهنگ عسگريان، معاون روابط عمومي و تبليغات نيروي دريايي سپاه و جمعي از قاريان و اساتيد قرآني کشور همراه با کاروان قرآني انقلاب برگزار شد.

اين مراسم که با اجراي محمدرضا پور معين از شبکه راديويي قرآن به صورت زنده پخش شد به بررسي و تشريح و تقدير از دست اندرکاران اين کاروان قرآني که در ايام الله دهه فجر به اجراي محفل و کرسي‌هاي تلاوت قرآن در بيش از ۱۱ استان کشور پرداخته بودند اختصاص داشت.

در اين مراسم شاه آبادي، معاون صداي جمهوري اسلامي ضمن خسته نباشيد به دست اندرکاران گفت: اميدوارم اين حرکت کاروان قرآني انقلاب با شکل‌هاي نوين و خلاقانه تري ادامه پيدا کند.

وي با اشاره به سوالي در اين خصوص که چرا اولين اولويت‌هاي تأسيس شبکه‌هاي راديويي به شبکه قرآني اختصاص يافت؟ ادامه داد: در حال حاضر شانزده راديوي ملي داريم چرا بايد رايدو قرآن جزو اولين اولويت‌هاي تأسيس شبکه راديويي جمهوري اسلامي ايران باشد؟

شاه آبادي با تأکيد براينکه قرآن کليد حل مشکلات است ابراز کرد: در قرآن يک ويژگي وجود دارد که کليد حل مشکلات زميني در آسمان است قرآن کتاب زندگي و دستور العمل نظام جمهوري اسلامي است. اين کتاب دستور العمل جهاني ابراي تمامي اقدامات داشته و ما بايد راه و روش خود را با اين کتاب محک بزنيم.

معاون صداي رسانه ملي اظهار کرد: حرکت کاروان قرآني انقلاب، گام خوبي در جهت شناخت قرآن و بردن چهره‌هاي قرآني به سطح جامعه بود تا چهره خادمان قرآن به مردم معرفي شود. قطعاً حرکت ارزشمندي بود که گام جدي و جديدي در راه انس با قرآن شد به ويژه در بازه زماني جشن‌هاي چهلمين سال پيروزي انقلاب اسلامي نمادين و ارزشمند بود. اميدواريم تا راديو قران دريچه‌هاي بيشتر انس مردم با قرآن را باز کند و هم سر سفره قرآن متنعم باشد.

کاروان قرآني انقلاب، بهترين دفاع در برابر هجمه هاست

در ادامه اميرسرتيپ احمدرضا پوردستان، رئيس مرکز مطالعات راهبردي ارتش جمهوري اسلامي ايران، ضمن سخنان کوتاهي با تبريک حلول ماه رجب، حضور در جمع دست‌اندرکاران کاروان قرآني انقلاب را توفيقي دانست و گفت: بايد به سمت قرآن‌شناختي و قرآن‌پژوهي رفت. در آيه ۳۰ سوره فرقان آمده است «وَقَالَ الرَّسُولُ يَا رَبِّ إِنَّ قَوْمِي اتَّخَذُوا هَذَا الْقُرْآنَ مَهْجُورًا» که اين آيه اشاره به نجواي پيامبر اکرم (ص) دارد و اين‌که پيامبري که رحمت للعالمين ناميده شده است با گله و شکايت، نفرين مي‌کند و از کوتاهي عمل مسلمانان نسبت به قرآن کريم مي‌گويد.

وي در ادامه با اشاره به زيرکي انگليسي‌ها و اينکه در چند قرن قبل به اهميت مفاهيم قرآن پي برده بودند و اظهار مي‌کردند که بايد مانع توجه مسلمانان به قرآن کريم شوند تا بتوانند به اهدافشان برسند، گفت: اين حرکت انگليسي، همان خطري است که پبامبر اکرم (ص) اعلام کرد و به بودن دو ثقل قرآن و عترت در کنار هم تأکيد داشتند.

سرتيپ پور دستان عمده جهان اسلام را مستعمره انگليس خواند که در آن زمان آيات جهاد و شهادت را از قرآن حذف کردند و بيان کرد: اين استعمار گر غافل بود که پيروزي انقلاب ثمره عنايت الهي است که از برکات انقلاب اسلامي در تمام شئون آنها جنبه‌هاي معنوي اثر خواهد گذاشت. يکي از محوري ترين برکات انقلاب اسلامي آوردن قرآن به صحنه بود.

وي ادامه داد: قرآني که در حاشيه قرار داشت به متن آمد و قرآن مبنايي براي زندگي خدمت گزاري در عرصه‌هاي مختلف فرهنگ سياست بين المللي شد. انقلاب موجب زدودن غبار مهجوريت از قرآن شد آنچنان که کاخ‌هاي ظلم و ستم را به لرزه در آمد اما در اين فضا دشمنان بيکار ننشستند وچهره قرآن را با راهبرد قرآني هراسي تعريف کردند و در تريبون‌ها و همايش‌هايشان چهره قرآن را ناپسند نشان دادند. مي‌خواهند به دنيا نشان بدهند که قرآن کتاب تروريست پرور است اما در کاروان قرآني انقلاب با برگزاري اين حرکت‌ها دقيقاً در خط مقدم مبارزه با استکبار و در جبهه مقابل با قرآن هراسي ايستاده اند و با تعظيم و تکريم قرآن زمينه گسترش و فرهنگ قرآني در جامعه را فراهم مي‌کنند.

وي در پايان سخنانش انقلاب اسلامي را احياگر قرآن کريم در عصر حاضر دانست و گفت: در روزگاري که دشمن با جنگ نرم به دنبال تخريب بن‌مايه‌هاست و حرکت کاروان قرآني انقلاب، بهترين دفاع در برابر اين هجمه‌هاست.

در ادامه اين مراسم ضمن همراهي با شنوندگان راديو قرآن سرهنگ عسگريان نيز به بيان قدرداني و نکاتي در خصوص کاروان قرآني انقلاب پرداخت. پخش مستندي از فعاليت‌هاي اين کاروان که بزودي از شبکه قرآن و معارف سيما پخش خواهد شد از ديگر برنامه‌هاي اين مراسم بود.

تقدير و تجليل از دست اندرکاران اين کاروان قرآني و اصحاب رسانه پايان بخش مراسم بود.

تعداد بازديد:98 آخرين تغييرات:97/12/23
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر