شنبه 4 خرداد 1398 - 20 رمضان 1440 - 25 مي 2019
صفحه اصلي/اخبار فناوري

اختلال چند ساعته فیس بوک و اینستاگرام برطرف شد

پس از اختلال گسترده؛

اختلال چند ساعته فيس بوک و اينستاگرام برطرف شد

شب گذشته اختلالي گسترده در فيس بوک و اينستاگرام دسترسي کاربران را در نقاط مختلف دنيا به اين شبکه هاي اجتماعي قطع کرد. هنوز دليل اين اختلال اعلام نشده است.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از ايندپندنت، شب گذشته فيس‌بوک، مسنجر فيس بوک و اينستاگرام در نقاط مختلف جهان از جمله دچار اختلال شدند. به گفته برخي کاربران اين بدترين اختلال در تاريخ فيس‌بوک است. البته چند ساعت پس از اين اختلال اينستاگرام دوباره فعال شد.

کاربران اين شرکت در سراسر استراليا، آمريکاي شمالي و جنوبي، اروپا، ژاپن و مالزي اين اختلال را گزارش کرده‌اند. کاربران اعلام کردند نمي‌توانند در اين شبکه‌هاي اجتماعي پست ارسال کنند.

پس از اين رويداد فيس‌بوک در توئيتر اعلام کرد: ما سعي داريم اختلالات به وجود آمده را هرچه زودتر حل کنيم. به‌هرحال تاکيد مي‌کنيم اين اختلالات به حملات DDoS مرتبط نيست.

شبکه اجتماعي اينستاگرام که به فيس‌بوک تعلق دارد نيز دچار اختلال شده بود. اين شبکه اجتماعي نيز در حساب کاربري توئيتر خود نوشت: ما مطلعيم که اختلالي در اينستاگرام به وجود آمده و کاربران نمي‌توانند به آن دسترسي يابند. تيم ما مشغول تلاش است تا اين مشکل هرچه زودتر حل کند.

به‌هرحال هنوز دليل اين اختلال مشخص نشده است.

آخرين بار در سال ۲۰۰۸ ميلادي فيس‌بوک شاهد چنين اختلال گسترده‌اي بود.

تعداد بازديد:74 آخرين تغييرات:97/12/23
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر