دوشنبه 6 خرداد 1398 - 22 رمضان 1440 - 27 مي 2019
صفحه اصلي/قرآن

تصویب ۱۰۰ میلیارد تومانی بودجه قرآن در لایحه ۹۸

پژمانفر در گفتگو با مهر اعلام کرد؛

تصويب ۱۰۰ ميليارد توماني بودجه قرآن در لايحه ۹۸

حجت الاسلام نصرالله پژمانفر، رييس فراکسيون قرآن و عترت مجلس شوراي اسلامي از بازگشت بودجه ۱۰۰ ميليارد توماني حوزه قرآن بجاي ۲۷ ميليارد خبر داد.

حجت الاسلام نصرالله پژمانفر رييس فراکسيون قرآن و عترت مجلس شوراي اسلامي در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص بودجه قرآني گفت: آن چيزي که ما نگرانيم و انگيزه پيگيري ما را در مجلس ضعيف مي‌کند عملکرد دلبخواهي دولت است.

وي ادامه داد: دولت تمام اعتبارات در بخش‌هاي مختلف را به صورت فرار به جلو به آن عمل مي‌کند يعني هرجا دوست داشته باشد بيش از صددرصد پرداخت مي‌کند و اگر دلش نخواهد به بهانه اينکه در آمدهايش صفر است پرداخت نمي‌کند و اين خطر بزرگي است چرا که دولت خودش را در چهارچوب قانون نمي‌داند و فراتر از آن وارد مي‌شود.

پژمانفر با اشاره به اينکه عدم الزام دولت به قانون نگراني ما در حوزه اعتبارات قرآني است، بيان کرد: امسال نيز بودجه را تبديل به ۲۷ ميليارد کرده بودند که با توجه مکاتبات و صحبتهايي که با جناب نوبخت رييس سازمان برنامه و بودجه کشور داشتم قرار بر آن شد تا اين بودجه به عدد ۱۰۰ ميليارد برگردد.

عضو مجلس شوراي اسلامي افزود: من به عنوان کسي که ساليان سال در حوزه قرآني حضور بوده‌ام از آنجايي که هيچ برنامه مشخصي وجود ندارد و نابساماني در اين فضا حاکم است نميدانم حتي اين ۱۰۰ ميليارد اختصاص پيدا مي‌کند يا نمي‌کند.

پژمانفر با اشاره به بودجه قرآني ادامه داد: اينکه بودجه قرآني ۱۰۰ ميلياردي تبديل شود به يک بودجه قرآني ۲۷ ميلياردي، مناسب نيست، چون بودجه قرآني در قالب حقوق و دستمزد نيست و در قالب حمايت از برنامه‌هاي قرآني است که در کشور در حوزه‌هاي مختلفي آموزش و پرورش، آموزش عالي و باقي مراکز انجام مي‌شود.

رييس فراکسيون قرآن و عترت مجلس شوراي اسلامي افزود: قرآن در اولويت کار دولت نيست و بيشتر از آن چيزي که من نگران کاهش اعتبارات در خصوص مسائل قرآني باشم نگران نبود اولويت برنامه‌هاي قرآني در دولت هستم.

يادآور مي‌شود در بودجه سال ۹۷ اعتبارات صندوق مشارکت توسعه قرآني ۴۰ ميليارد تومان برآورد شده بود که رايزني‌هاي فراکسيون قرآن و عترت مجلس شوراي اسلامي اين بودجه به ۱۰۰ ميليارد افزايش يافت گرچه از اين مقدار نيز تنها ۲۳ درصد آن در سال جاي اختصاص پيدا کرده است. متن کامل لايحه بودجه ۹۸ در حالي منتشر شد که در آن سهم صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآني تنها ۲۷ ميليارد تومان اعلام شد و نسبت به اعتبارات سال جاري ۷۳ درصد کاهش داشته است که طبق اعلام رييس فراکسيون قرآن و عترت اين مبلغ به ۱۰۰ ميليارد تومان افزايش يافت. البته بايد ديد که در سال آينده تا چه ميزان از اين مبلغ به صندوق توسعه مشارکت‌هاي قرآني اختصاص مي‌يابد.!

تعداد بازديد:73 آخرين تغييرات:97/12/23
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر