دوشنبه 6 خرداد 1398 - 22 رمضان 1440 - 27 مي 2019
صفحه اصلي/خانواده

تقدیر معاون امور زنان و خانواده از خانواده معظم شهدا و ایثارگران

به مناسبت بزرگداشت روز شهدا انجام شد

تقدير معاون امور زنان و خانواده از خانواده معظم شهدا و ايثارگران

معصومه ابتکار اموز به مناسبت روز شهدا ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهيدان گفت: اگر جمهوري اسلامي ايران تنومند و ۴۰ ساله شده، بخاطرهويتي است که ريشه در خون شهدا و ايثار خانواده هاي آنان دارد.

به گزارش خبرگزاري مهر، معصومه ابتکار امروز به مناسبت روز شهدا در مراسمي که به منظور تقدير از خانواده معظم شهدا و ايثارگران شاغل در معاونت رياست جمهوري در امور زنان و خانواده و مجمع ساليانه آن برگزار شد، ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهيدان ايران زمين گفت: اگر درخت جمهوري اسلامي ايران تنومند و ۴۰ ساله شده، به بار نشسته است و به رغم گرفتاري‌ها و بعضي آفات همچنان سبز و برقرار مانده و ميوه‌هاي خوبي مي‌دهد به لحاظ هويتي است که ريشه در خون شهدا و ايثار خانواده‌هاي آنان دارد.

معاون رئيس جمهور افزود: در شرايطي که دشمنان ما براي ۲۲ بهمن ۹۷ برنامه‌ريزي کرده بودند لطف خدا و اتحاد و همدلي مردم اجازه شيطنت‌ها را نداد زيرا درخت انقلاب ما ريشه‌هايي عميق دارد که استواري آن را تضمين مي‌کند و اين ريشه‌ها همان شهداي بزرگوار و ايثارگران گرانقدري هستند که با صدق نيت براي رشد و نمو و تنومندي اين درخت فداکاري کردند، از جان شيرين خود گذشتند. مهم است که با ديدن درخت، ريشه‌ها را به فراموشي نسپاريم و همواره قدردان تلاش خالصانه شأن باشيم. ديدار خانواده شهدا هميشه براي من اميد و انگيزه مضاعفي را ايجاد مي‌کند به نحوي که من هرچند مدت يک بار دلتنگ اين ديدارها ميشوم و از خانم کريمي مشاور امور ايثارگران معاونت مي پرسم که چه زماني با اين عزيزان ديدار خواهيم داشت و از صميم قلب معتقد هستم که تلاش و آرامش امروز ما مديون ايثار و فداکاري عزيزاني است که اين راه را براي ما هموار کردند.

وي با بيان اينکه دشمن از يک سو تمام سعي خود را براي بر زمين زدن اقتصاد کشور ما به کار گرفته است تا از اين طريق ملت ايران را در محدوديت و حصر قرار دهند و از سوي ديگر با ايجاد جنگ رواني سعي در نااميد کردن مردم دارد گفت: هر چند ما قصد انکار مشکلات و آفات موجود را نداريم اما اينکه طرح مسائل از طرف آنها به شکلي باشد که در مردم ايجاد ياس و سرخوردگي کند از سوي ما محکوم است و قطعاً راه به جايي نخواهد برد. اميد من بر اين است که به لطف خدا بتوانيم اين دوران را با آرامش پشت سر بگذاريم و خورشيد جمهوري اسلامي ايران همواره خوش بدرخشد و ايرانيان با شرافت و عزت در منطقه و دنيا موفق و پايدار باشند.

تعداد بازديد:76 آخرين تغييرات:97/12/23
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر