شنبه 4 خرداد 1398 - 20 رمضان 1440 - 25 مي 2019
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

باد و باران در سیستان و بلوچستان/ احتمال جاری شدن روان آب

در گفتگو با مهر عنوان شد:

باد و باران در سيستان و بلوچستان/ احتمال جاري شدن روان آب

زاهدان - رئيس گروه پيش بيني هواشناسي سيستان وبلوچستان گفت: از ظهر امروز تا بعد از ظهر دوشنبه در نقاط مختلف استان شرايط براي رگبار باران همراه با رعدوبرق و بادشديد لحظه اي فراهم است.

علي ملاشاهي در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: بر اساس تحليل آخرين نقشه‌هاي همديدي و آينده نگري هواشناسي از ظهر امروز تا بعد از ظهر دوشنبه در نقاط مختلف استان سيستان و بلوچستان رگبار باران همراه با رعد و برق و باد شديد لحظه‌اي پيش‌بيني مي‌شود.

رئيس گروه پيش بيني هواشناسي سيستان و بلوچستان ادامه داد: از همين رو طي اين مدت در اين مناطق احتمال جاري شدن رواناب، آبگرفتگي معابر و سيلابي شدن مسيل‌ها وجود دارد.

وي افزود: بارش‌هاي سنگين ۲۰ تا ۵۰ ميلي‌متري در برخي نقاط استان از جمله شهرستان‌هاي خاش، ايرانشهر، بزمان، دلگان، فنوج، غرب سواحل جنوبي استان و ارتفاعات غربي زاهدان پيش‌بيني مي‌شود.

ملاشاهي بيان داشت: طي اين مدت در زاهدان، نواحي مرکزي و جنوبي سيستان و بلوچستان هم وزش باد شديد با سرعت ۷۰ تا ۹۰ کيلومتر برساعت و گاهي هم بيش از ۹۰ کيلومتر بر ساعت همراه با گردوخاک پيش‌بيني مي‌شود.

وي گفت: از همين رو طي اين مدت طوفان شن در محورهاي مواصلاتي «زاهدان- بم»، «ايرانشهر- بم» و «زاهدان- نهبندان» سبب کاهش ديد مي‌شود و احتمال اختلال در ترددهاي ريلي و هوايي هم وجود دارد.

تعداد بازديد:88 آخرين تغييرات:97/12/26
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر