یکشنبه 17 آذر 1398 - 11 ربيع الثاني 1441 - 8 دسامبر 2019
صفحه اصلي/پزشكي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

پیشگیری از بیماری‌ها یکی از اولویت‌های اصلی دولت است

معاون بهداشت وزارت بهداشت:

پيشگيري از بيماري‌ها يکي از اولويت‌هاي اصلي دولت است

معاون بهداشت وزارت بهداشت، گفت: پيشگيري از بيماري‌هاي غير واگير يکي از اولويت‌هاي اصلي دولت تدبير و اميد و وزارت بهداشت است که بايد به دقت پيگيري شود.

به گزارش خبرگزاري مهر، عليرضا رئيسي در سفر به استان بوشهر ضمن بازديد از مرکز خدمات جامع سلامت شبانه‌روزي شهري دالکي گفت: پيگيري بهداشت و درمان، هر دو، وظيفه ما در مراکز خدمات جامع سلامت است اما بايد برنامه‌ريزي‌ها به‌گونه‌اي صورت گيرد که به سمت پيشگيري از بيماري‌ها حرکت کنيم.

وي افزود: بهورزان در خانه‌هاي بهداشت و مراقبين سلامت در مراکز خدمات جامع سلامت روستايي و شهري در بحث پيشگيري از بيماري‌ها نقش اساسي را بر عهده دارند.

رئيسي ادامه داد: بايد برنامه‌ريزي‌ها و اقدامات در مراکز خدمات جامع سلامت و خانه‌هاي بهداشت به گونه‌اي پيش رود که ضمن حفظ، توسعه و تقويت امکانات و نيروي انساني بخش درمان، بحث پيشگيري از بيماري‌هاي را نيز بيش از گذشته دنبال کنيم.

رئيسي با بيان اينکه بيماري‌هاي غير واگير، تهديد جدي براي نظام سلامت و مردم هستند، گفت: با توجه به پتانسيل خوب موجود در استان بوشهر مي‌بايست اين استان در مباحث پرونده الکترونيک سلامت، نظام ارجاع، پزشکي خانواده و به ويژه بهداشت دهان و دندان و حذف پوسيدگي دندان دانش آموزان پيشرو باشد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت در اين سفر از مرکز خدمات جامع سلامت شبانه‌روزي شهري دالکي بازديد کرد و از نزديک در جريان ارائه خدمات واحدهاي مختلف اين مرکز در تعطيلات نوروز قرار گرفت.

رئيسي همچنين نحوه ارائه خدمات مراقبين سلامت مرکز خدمات جامع سلامت شبانه‌روزي شهري دالکي و ثبت فعاليت‌هاي آنان را در سامانه يکپارچه بهداشت مورد بررسي قرار داد و سپس ضمن بازديد از صنوف حساس در شهر دالکي، يک رستوران را مورد بازرسي بهداشتي قرار داد.

تعداد بازديد:145 آخرين تغييرات:98/01/05
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر