سه شنبه 21 مرداد 1399 - 21 ذي الحجه 1441 - 11 آگوست 2020
صفحه اصلي/خانواده

تمهیدات لازم برای جبران خسارت های ایثارگران در مناطق سیل زده

معاون بنياد شهيد مطرح کرد؛

تمهيدات لازم براي جبران خسارت هاي ايثارگران در مناطق سيل زده

معاون توسعه مديريت و منابع بنياد شهيد و امور ايثارگران گفت: کارکنان بنياد تا عادي شدن وضعيت در مناطق سيل‌زده حضور دائم داشته و در کنار خانواده معظم شهدا و ايثارگران هستند.

به گزارش خبرگزاري مهر، سيد منصور ميرمرادي، پس از بازديد از مناطق سيل‌زده استان گلستان و ديدار با خانواده معظم شهدا و ايثارگران اين مناطق در نشست ستاد مديريت بحران و رسيدگي به سيل‌زدگان شاهد و ايثارگر، افزود: خانواده‌هاي معظم شهدا و ايثارگران حق بزرگي به گردن ملت ايران دارند و تمام تلاش خويش را براي خدمت به اين عزيزان بکار خواهيم گرفت.

وي در اين نشست پس از بررسي آخرين وضعيت خسارات وارده به ايثارگران ساکن در اين مناطق بر بهره‌مندي ايثارگران از تسهيلات مورد نظر دولت به عموم خسارت ديدگان تأکيد کرد و گفت: علاوه بر اين بنياد استان‌ها با تمام توان ارائه خدمات مورد نياز ايثارگران را پيگيري و رسيدگي با حداکثر توان را در دستور کار قرار دهند.

مير مرادي، رفتار مردم استان گلستان در اين واقعه را مثال‌زدني دانست و پس از شرح بخش‌هايي از ديدارهاي خود با ايثارگران خسارت ديده گفت: تلاش‌هاي مردم گلستان در کمک به سيل‌زدگان در سخت‌ترين شرايط تبلور ايثار اجتماعي است ضمن اينکه روحيه ايثارگران خسارت ديده در اين حادثه بسيار آموزنده بود و من از اين عزيزان غيور درس صبوري و حلم آموختم.

وي با بيان اينکه تمهيدات لازم براي جبران خسارت‌هاي وارده به ايثارگران انديشيده شده است، افزود: عزيزان ايثارگر تحت پوشش بيمه‌هاي حوادث غيرمترقبه قرار دارند و خسارات وارده به اين عزيزان پس از ارزيابي توسط شرکت بيمه‌گر تا سقف ۳۵۰ ميليون ريال قابل پرداخت خواهد بود و حفظ حقوق ايثارگران به عنوان بيمه شده در اين زمينه ضروري است.

معاون توسعه مديريت و منابع بنياد در خصوص گلزارهاي شهداي آسيب‌ديده در سيل، گفت: بنياد گلستان بايد در اسرع وقت با هماهنگي‌هاي لازم با استانداري کارگروه گلزارها را تشکيل داده و مرمت گلزارهاي مطهر آسيب ديده با توجه به رهنمودهاي مقام معظم رهبري در دستور کار قرار گيرد.

وي با اشاره به اينکه موضوع درمان جامعه ايثارگري از اولويت‌هاي مهم بنياد است گفت: با توجه به مشکلات موجود در منطقه، گروه‌هاي پايش سلامت نقش جديد و مهمي در موضوع درمان ايثارگران ايفا مي‌کنند و بايد تقويت شوند ضمن اينکه همه نيازهاي درماني ايثارگران تحت پوشش کامل قرار دارد و اگر مشکلي نيز در اين زمينه وجود دارد بايد به سرعت پيگيري و رفع شود.

ميرمرادي ادامه داد: از ساعات اوليه بروز حادثه در استان گلستان، مسئولين بنياد استان در منطقه حضورداشته و به‌صورت مستمر در حال ديدار با خانواده معظم شهدا و ايثارگران اين مناطق هستند، ضمن اينکه ادارات بنياد شهيد و امور ايثارگران مناطق سيل‌زده نيز با تمام توان و به‌صورت شبانه‌روز مشغول خدمات‌رساني به عزيزان شاهد و ايثارگر آسيب‌ديده هستند.

تعداد بازديد:352 آخرين تغييرات:98/01/10
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر