چهارشنبه 29 خرداد 1398 - 15 شوال 1440 - 19 ژوئن 2019
صفحه اصلي/مقالات


 
 


 


 


 
خروجي RSS

گره های کور زندگی از کجاست؟

گفتاري از آيت الله جوادي آملي؛

گره هاي کور زندگي از کجاست؟

طبق بيان قرآن، کسي که با خدا رابطه ندارد، گاهي کارش به صورت يک گِره کور درمي‌آيد؛ به هر کاري دست مي‌زند موفق نمي‌شود و در آن کار مي‌ماند.

به گزارش خبرگزاري مهر، آيت الله جوادي آملي در تبيين اهميت تقوا در زندگي مي‌گويد: «از برخي روايات و آيات قرآن کريم اين‌چنين برمي‌آيد که برخي‌ها در همه شئون زندگي موفق مي‌شوند؛ يعني به هر راهي که وارد شوند، به آنها خير مي‌رسد و راه برايشان باز است؛ امّا بعضي‌ها طوري هستند مثل گِره‌هاي کور که به هر سَمتي که بخواهند حرکت کنند راه بسته است. افرادي که در جامعه زندگي مي‌کنند، اين دو حال را در خودشان مشاهده مي‌کنند.

خداي سبحان فرمود: «کسي که باتقوا باشد هرگز در زندگي نمي‌ماند و يک زندگي آبرومند تا آخر عمر دارد»؛ اين جمله نوراني دو پيام را به همراه دارد: يکي اينکه مردان باتقوا هرگز گرفتار گِره کور در زندگي خود نمي‌شوند که نتوانند خروجي را تشخيص دهند و راه برايشان باز است؛ دوم اينکه گرچه کسب و کار دارند، ولي خداوند از آن راهي هم که آنها اميد ندارند به آنها روزي مي‌دهد.

طبق بيان قرآن، کسي که با خدا رابطه ندارد، گاهي کارش به صورت يک گِره کور درمي‌آيد؛ به هر کاري دست مي‌زند موفق نمي‌شود و در آن کار مي‌ماند و راه خروجي از مشکل پيش آمده را هم نمي‌يابد؛ مي‌بينيد بعضي‌ها همين گِره را در زندگي دارند و مي‌گويند ما دست به هر کاري مي‌زنيم مشکل ما حل نمي‌شود، براي اينکه اين افراد نام خدا و ياد خدا را کنار گذاشته اند و نمي‌دانند که از همين جا دارند آسيب مي‌بيند.»

تعداد بازديد:76 آخرين تغييرات:98/01/18
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر