پنج شنبه 1 اسفند 1398 - 26 جمادي الثاني 1441 - 20 فوريه 2020
صفحه اصلي/ورزشي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

غیبت تیم ملی بسکتبال در تورنمنت اطلس اسپورت

غيبت تيم ملي بسکتبال در تورنمنت اطلس اسپورت

تيم ملي بسکتبال برخلاف سال هاي گذشته برنامه اي براي شرکت در تورنمنت بين المللي اطلس اسپورت چين در سال جاري ندارد.

به گزارش خبرنگار مهر، اطلس اسپورت يکي از تورنمنت‌هاي معتبر بسکتبال است که هر سال با حضور تيم‌هاي اروپايي، آمريکايي، آفريقايي و آسيايي به ميزباني چين برگزار مي‌شود.

تيم ملي بسکتبال ايران نيز هر سال بر اساس دعوت نامه دريافتي در تورنمنت اطلس اسپورت شرکت مي‌کند. همانگونه که سال گذشته و پيش از بازي‌هاي آسيايي در اين تورنمنت که به ميزباني شهر سوژو برگزار شد، شرکت کرد و در رقابت با هفت تيم ديگر شرکت کننده صاحب جايگاه سوم شد.

امسال نيز دعوت نامه حضور در تورنمنت اطلس اسپورت براي فدراسيون بسکتبال ارسال شده اما تيم ملي برخلاف سال‌هاي گذشته برنامه‌اي براي حضور در آن ندارد.

دليل اين غيبت، همزماني تقريبي تورنمنت اطلس اسپورت با ديگر تورنمنتي است که پيش از آغاز جام جهاني به ميزباني چين برگزار مي‌شود. اين تورنمنت با عنوان تورنمنت بين المللي «پيک» طي روزهاي اول تا پنجم شهريورماه برگزار مي‌شود و تيم ملي بسکتبال ايران نيز حضور در آن را به عنوان آخرين برنامه آماده سازي پيش از آغاز جام جهاني در برنامه دارد.

تيم ملي بسکتبال ايران سال گذشته از حضور در ۶ پنجره انتخابي و برگزاري ۱۲ ديدار موفق به کسب سهميه جام جهاني ۲۰۱۹ چين شد. اين رقابت‌ها از ۹ تا ۲۴ شهريورماه با حضور ۳۲ تيم در چين برگزار مي‌شود.

بر اساس قرعه کشي انجام شده براي جام جهاني، تيم ملي بسکتبال در گروه C با تيم‌هاي اسپانيا، پوتوريکو و تونس برگزار مي‌شود. گوانگژو ميزبان ديدارهاي اين گروه است.

تعداد بازديد:177 آخرين تغييرات:98/01/19
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر