چهارشنبه 29 خرداد 1398 - 15 شوال 1440 - 19 ژوئن 2019
صفحه اصلي/كودك و نوجوان

۷۱۶ هزار دانش آموز خوزستانی از سیلاب متأثر شدند

مديرکل آموزش و پرورش خوزستان:

۷۱۶ هزار دانش آموز خوزستاني از سيلاب متأثر شدند

اهواز - مديرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: تعداد دانش آموزان مناطق سيل زده استان ۷۱۶ هزار و ۶۹۸ نفر بوده و ۸۵ مدرسه تخريب و ۱۶۰ مدرسه هم تاکنون آسيب ديدند.

محمد تقي زاده در گفت وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: ۱۴ شهرستان توسط سه رودخانه کارون، دز و کرخه دچار سيلاب شدند.

وي افزود: دزفول، شوش، شاهور، شوشتر، باوي، اهواز، کارون، حميديه، شادگان، خرمشهر، آبادان، سوسنگرد، هويزه و بستان هستند.

مديرکل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به تعداد دانش آموزان ۱۴ شهرستان سيل زده استان تصريح کرد: تعداد دانش آموزان مناطق سيل زده استان ۷۱۶ هزار و ۶۹۸ نفر است و ۸۵ مدرسه تخريب و ۱۶۰ مدرسه هم تاکنون آسيب ديدند.

تقي زاده گفت: ۲۰۷ مدرسه، اردوگاه و يک سالن ورزشي در اختيار سيل زدگان قرار گرفت و ۱۴ هزار نفر هم در مناطق امن در مدارس اسکان پيدا کردند.

وي ادامه داد: اين ۱۴ شهر ميان هفت معاون آموزش و پرورش خوزستان تقسيم شده و نخستين اقدام تشکيل ستاد مديريت بحران در آموزش و پرورش استان بود.

مديرکل آموزش و پرورش خوزستان بيان کرد: در مناطق آموزش و پرورش اهواز ستاد امداد فرهنگيان تشکيل شد و کمک هاي نقدي و غيرنقدي و اقلام مورد نياز جمع آوري و به مناطق سيل زده اعزام شد.

تقي زاده اضافه کرد: يکي از اقدامات آموزش و پرورش در زمان شروع بحران سيلاب در استان ايجاد آشپزخانه و توزيع غذاي گرم ميان سيل زدگان بود و اغلب آشپزخانه ها توسط فرهنگيان تشکيل شد.

وي گفت: همچنين با همکاري سپاه خوزستان براي انتقال سيل زدگان استان به مناطق امن وسيله نقليه فراهم و توزيع وسايل ورزشي ميان دانش آموزان مستقر در اردوگاه ها و مدارس سيل زده بود.

مديرکل آموزش و پرورش خوزستان در پايان يادآور شد: حمام و سرويس بهداشتي سيار از ديگر خدمات ما به سيل زدگان استان بود.

تعداد بازديد:80 آخرين تغييرات:98/01/20
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر