پنج شنبه 30 خرداد 1398 - 16 شوال 1440 - 20 ژوئن 2019
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

احتمال وزش باد با سرعت ۷۰ کیلومتر بر ساعت در سیستان و بلوچستان

در گفتگو با مهر عنوان شد:

احتمال وزش باد با سرعت ۷۰ کيلومتر بر ساعت در سيستان و بلوچستان

زاهدان - رئيس گروه پيش بيني هواشناسي سيستان وبلوچستان گفت: در روزهاي دوشنبه تا چهارشنبه در زاهدان و ساير نواحي مرکزي و جنوبي شرق استان احتمال وزش باد شديد همراه با گرد و خاک وجود دارد.

علي ملاشاهي در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: بر اساس تحليل آخرين نقشه‌هاي همديدي و آينده نگري هواشناسي در روزهاي دوشنبه تا چهارشنبه در زاهدان و ساير نواحي مرکزي و جنوب شرق استان سيستان و بلوچستان احتمال وزش باد شديد همراه با گرد و خاک وجود دارد.

وي افزود: طي اين مدت در زاهدان و ساير نواحي مرکزي استان سيستان و بلوچستان وزش باد شديد با سرعت ۵۰ تا ۷۰ کيلومتر بر ساعت و گاهي بيش از ۷۰ کيلومتر بر ساعت در برخي از نقاط علاوه بر ايجاد گردوخاک موجب کاهش ديد مي‌شود.

رئيس گروه پيش بيني هواشناسي سيستان وبلوچستان با اشاره به اينکه طي اين مدت نفوذ گردوغبار در اين مناطق موجب غبار آلودشدن هوا در ساير نقاط استان مي‌شود، ادامه داد: همچنين طي اين مدت به سبب وزش باد درياي عمان در نواحي شرقي نسبتاً مواج پيش‌بيني مي‌شود.

وي گفت: طي اين مدت وزش باد شديد همراه با گردوخاک گاهي با سرعت بيش از ۷۰ کيلومتر بر ساعت در محورهاي مواصلاتي «زاهدان-بم» و «ايرانشهر-بم» موجب طوفان شن و کاهش ديد مي‌شود.

تعداد بازديد:67 آخرين تغييرات:98/01/20
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر