پنج شنبه 30 خرداد 1398 - 16 شوال 1440 - 20 ژوئن 2019
صفحه اصلي/دين و انديشه

مسابقات بین‌المللی قرآن عاملی برای ایجاد اتحاد در جهان اسلام است

مديرکل اوقاف و امور خيريه قم:

مسابقات بين‌المللي قرآن عاملي براي ايجاد اتحاد در جهان اسلام است

قم - مديرکل اوقاف و امور خيريه استان قم گفت: مسابقات بين‌المللي قرآن کريم اهرمي براي کاهش ضربه توطئه‌هاي دشمنان اسلام است که براي اتحاد بيشتر در جهان اسلام برگزار مي‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام عباس اسکندري ظهر سه‌شنبه در نشست خبري که در سالن اجتماعات اداره کل اوقاف و امور خيريه استان قم برگزار شد با اشاره به ياوه گويي‌هاي اخير آمريکا در تروريست خواندن سپاه پاسداران اظهار داشت: در آستانه ولادت حضرت امام حسين (ع) آمريکا سپاه پاسداران انقلاب اسلامي که از مهم‌ترين پشتوانه نظام اسلامي و حتي ديگر ملت‌هاي مظلوم منطقه است را يک نهاد تروريست ناميده ولي اين امر کوچک‌ترين اثري بر قدرت و توانايي اين نهاد مهم کشور نخواهد گذاشت چرا که خود آمريکا و سردمداران آن بزرگ‌ترين حامي تروريست هستند.

وي در ادامه مهم‌ترين هدف از برگزاري مسابقات بين‌المللي قرآن کريم را خنثي کردن ضربه‌هاي دشمن براي ايجاد فاصله بين مسلمانان جهان به ويژه شيعه و سني دانست و افزود: مسابقات قرآني حوزه‌هاي علميه طلاب علوم ديني جهان اسلام که با همکاري جامعه المصطفي العالميه، حوزه علميه قم و سازمان اوقاف برگزار مي‌شود هدف تنها تعيين برنده نهايي و تجليل از برندگان اين مسابقات نيست بلکه بهانه‌اي براي ارتباط و نزديکي با جهان اسلام است.

رئيس ستاد معين مسابقات بين‌المللي طلاب جهان اسلام بيان کرد: مخاطبان اين مسابقات طلاب و نخبگان ديني هستند که براي ارتباط با دنياي اسلام نقش مهمي دارند و اين مسابقات به عنوان يک اهرم مهمي است که ارتباط بين مسلمانان را بيشتر و ضربه‌هاي دشمنان براي اختلافات را خنثي خواهد کرد.

به گفته حجت الاسلام اسکندري، حضور ۳۳ کشور از چند قاره جهان هم از مذهب تشيع و هم تسنن به اين معنا است که همه مسلمانان يک کتاب آن هم قرآن و يک پيامبر دارند و هيچ اختلافي بين آن‌ها وجود ندارد.

تعداد بازديد:62 آخرين تغييرات:98/01/21
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر