چهارشنبه 29 خرداد 1398 - 15 شوال 1440 - 19 ژوئن 2019
صفحه اصلي/اخبار فناوري

شارژ گوشی با قرقره بادی جیبی ممکن شد

براي نقاط دور افتاده؛

شارژ گوشي با قرقره بادي جيبي ممکن شد

تأمين برق وسايل الکترونيکي مانند گوشي، چراغ‌هاي ال اي دي و غيره در نقاط دورافتاده يک چالش مهم است که با اختراع يک قرقره بادي بزرگ قابل برطرف کردن است.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از نيواطلس، اين قرقره کوچک که گيگا نام دارد، با استفاده از قدرت باد و تبديل آن به برق مي‌تواند انرژي مورد نياز براي شارژ کردن گوشي‌هاي هوشمند و ديگر تجهيزات برقي مورد نياز در سفر را تأمين کند.

گيگا که توسط رابرت کتلي مخترع انگليسي توليد شده در واقع يک توربين بادي کوچک است که مجهز به يک بدنه ترموپلاستيکي مقاوم در برابر اشعه ماورا بنفش است. اين قرقره به قطر ۳۲۵ ميليمتر و وزن يک کيلوگرم را مي‌توان بين دو صخره محکم کرد يا از طناب براي بستن آن به زمين استفاده کرد.

به محض استقرار اين دستگاه پره هاي آن با حرکت باد شروع به چرخش مي‌کند و برق لازم را تأمين مي‌کند. فعال ماندن اين قرقره کوچک در شب، ضد آب بودن و عدم نياز به هيچ گونه وسيله اضافي براي کار کردن از جمله مزاياي استفاده از آن است.

ميزان برق توليد شده توسط گيگا بستگي به شدت وزش باد دارد، اما از ۵ وات فراتر نمي‌رود. اين ميزان برق از طريق کابل شارژ يو اس بي قابل دسترس است. قرار است اين محصول به قيمت ۱۹۵ دلار به زودي روانه بازار شود.

تعداد بازديد:43 آخرين تغييرات:98/01/24
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر