چهارشنبه 29 خرداد 1398 - 15 شوال 1440 - 19 ژوئن 2019
صفحه اصلي/اخبار فناوري

شبکه‌های وای فای جلوی معامله مواد مخدر را می‌گیرند

با هوش مصنوعي؛

شبکه‌هاي واي فاي جلوي معامله مواد مخدر را مي‌گيرند

استفاده از يک الگوريتم هوش مصنوعي در شبکه‌هاي واي – فاي انگليس، تازه‌ترين روش مورد استفاده مقامات اين کشور براي جلوگيري از خريد و فروش مواد مخدر در اينترنت است.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از انگجت، کيوسک‌هاي اين – لينک که در سراسر انگليس نصب شده اند، جايگزين تلفن‌هاي کارتي شده اند تا برقراري تماس‌هاي رايگان و سريع از طريق واي – فاي و نيز شارژ گوشي توسط شهروندان تسهيل شود.

اما برخي قاچاقچيان مواد مخدر و خريداران اين مواد از امکانات مذکور براي معامله انواع مواد مخدر هم بهره مي‌گيرند. شرکت مخابرات انگليس براي مقابله با اين نوع سوءاستفاده‌ها با همکاري InLinkUK ، الگوريتمي را ابداع کرده تا به طور خودکار تماس‌هاي انجام شده براي خريد و فروش مواد مخدر را بلوکه کند.

اين الگوريتم با بررسي تعداد تماس‌ها، مدت آنها و اطلاعات ارائه شده توسط پليس در مورد هويت افراد مشکوک، الگوهاي مکالمه آنها و نيز شماره‌هاي همراه اين افراد نسبت به بلوکه کردن تماس‌ها اقدام مي‌کند.

بررسي‌ها نشان مي‌دهد قبل از راه اندازي اين سيستم، فروشندگان مواد مخدر از ۵ کيوسک مذکور در يک بازه زماني ۱۵ هفته‌اي براي فروش مواد مخدر استفاده کرده و ۱.۶۸ ميليون دلار به جيب زدند. هنوز مشخص نيست اين سيستم تا چه حد براي مقابله با اين تخلفات کارآيي دارد.

تعداد بازديد:45 آخرين تغييرات:98/01/24
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر