چهارشنبه 29 خرداد 1398 - 15 شوال 1440 - 19 ژوئن 2019
صفحه اصلي/ورزشي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

عملکرد درخشان ستاره آسیایی تاتنهام در لیگ جزیره

ستاره کره‌اي همچنان مي‌درخشد؛

عملکرد درخشان ستاره آسيايي تاتنهام در ليگ جزيره

بازيکن اهل کشور کره جنوبي تيم فوتبال تاتنهام با درخشش در اين فصل ليگ جزيره موفق به ثبت آماري درخشان در اين ليگ شد.

به گزارش خبرنگار مهر، درخشش يک آسيايي در ليگ انگليس براي آخرين بار در ليگ جزيره توسط پارک جي سونگ کره اي رقم خورده بود؛ بازيکني که به خوبي با تيم الکس فرگوسن هماهنگ شده بود و توانسته بود تا با درخشش در اين تيم مديران يونايتد را متقاعد کند تا يک بازيکن آسيايي ديگر را هم به نام شينجي کاگاوا به تيم اضافه کنند. هرچند که اين بازيکن موفق به تداوم درخشش ستاره کره اي نشده بود اما به هر صورت نمي‌توان از نقش پارک جي سونگ در تغير ذهنيت مديران يونايتد و حتي مديران باشگاه‌هاي ليگ برتر انگليس، چشم پوشي کرد.

ديگر ستاره آسيايي که توانسته است در ليگ انگليس بدرخشد، سون هيونگ مين کره اي است. مهاجمي که فوتبال خود را از همان ابتدا در تيم جوانان هامبورگ آغاز کرده است و پس از دو فصل حضور در اين تيم، به تيم اصلي هامبورگ انتقال يافت و موفق شد تا در ۷۳ بازي ۲۰ گل به ثمر برساند.

درخشش «سون» در هامبورگ باعث شد تا باير لورکوزن، ديگر تيم مطرح آلماني براي خريد او اقدام کند. اين بازيکن آسيايي آمار گلزني خود را در لورکوزن بهبود داد و موفق شد تا در ۶۲ بازي ۲۱ گل بزند. اين آمار نسبتاً خوب گلزني در ليگ آلمان مديران تاتنهام و پوچتينو سرمربي اين تيم را متقاعد کرد تا «سون» را از لورکوزن به تيم خود بياورند.

ستاره پيشين لورکوزن و هامبورگ اما در اولين فصل خود آمار ضعيفي را در تيم تاتنهام به ثبت کرد. اين مهاجم کره اي در اولين فصل حضور خود در تاتنهام موفق شد تنها ۳ بار در ليگ انگليس گلزني کند. اين آمار گلزني به مرور در تاتنهام بهبود يافت تا اينکه در فصل جاري «سون» موفق شده است تا ۱۲ بار در ليگ جزيره گلزني کند.

اين بازيکن ۲۶ ساله به تازگي در بازي تاتنهام در ليگ قهرمانان هم موفق به ثبت عملکردي مناسب شد و با باز کردن دروازه منچسترسيتي گامي بلند را براي صعود تيم لندني به مرحله نيمه نهايي ليگ قهرمانان اروپا بردارد.

تعداد بازديد:46 آخرين تغييرات:98/01/24
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر