شنبه 16 فروردين 1399 - 10 شعبان 1441 - 4 آپريل 2020
صفحه اصلي/كودك و نوجوان

کسب ۹ مدال برای نوجوانان چهار وزن نخست/ سه فینالیست برای امروز

رقابت‌هاي کشتي جام پيروزي- ترکيه؛

کسب ۹ مدال براي نوجوانان چهار وزن نخست/ سه فيناليست براي امروز

نمايندگان کشورمان در مسابقات چهار وزن نخست رقابت‌هاي بين المللي کشتي آزاد و فرنگي نوجوانان جام پيروزي ترکيه به ۴ مدال طلا، ۴ مدال نقره و يک مدال برنز دست يافتند.

به گزارش خبرگزاري مهر، رقابت‌هاي بين المللي کشتي نوجوانان جام پيروزي ترکيه از صبح روز پنجشنبه در شهر آنتاليا ترکيه آغاز شده که در مسابقات چهار وزن نخست که شب گذشته به پايان رسيد، در کشتي فرنگي اميررضا ده‌بزرگي در وزن ۴۸ کيلوگرم و حجت اله رضايي در وزن ۶۵ کيلوگرم به مدال طلا، محمدامين جبالي فر در وزن ۶۵ و رضا ساکي در وزن ۷۱ کيلوگرم به مدال نقره و و سجاد عباس پور در وزن ۵۵ کيلوگرم به مدال برنز دست يافتند.

در مسابقات چهار وزن نخست کشتي آزاد نيز رحمان عموزاد در وزن ۴۸ کيلوگرم و مهدي ويسي در وزن ۵۵ کيلوگرم صاحب مدال طلا و پوريا کاظمي در وزن ۴۸ کيلوگرم و اميرحسين متقي در وزن ۶۵ کيلوگرم صاحب مدال نقره شدند.

در مسابقات مقدماتي سه وزن دوم که امروز (جمعه) برگزار شد در کشتي فرنگي کامران ارقش در وزن ۸۰ کيلوگرم به ديدار رده بندي رفت و مهدي احدي زناب در وزن ۴۵ کيلوگرم، مسعود کاووسي در وزن ۸۰ کيلوگرم و سعيد کريمي زاده و رامين کريمي در وزن ۹۲ کيلوگرم نيز در گروه بازنده‌ها حضور دارند.

در مسابقات کشتي آزاد نيز علي عرب در وزن ۴۵ کيلوگرم، اميرحسين فيروزپور در وزن ۸۰ کيلوگرم و محمدمبين عظيم در وزن ۹۲ کيلوگرم به ديدار فينال راه يافتند.

نتايج رقابت‌هاي چهار وزن نخست کشتي فرنگي به شرح زير است:

در کشتي فرنگي اميررضا ده بزرگي در وزن ۴۸ کيلوگرم با غلبه بر کشتي گيراني از ترکيه و گرجستان به ديدار فينال راه يافت وي در ديدار پاياني نيز مقابل کشتي گيري از کشور قزاقستان پيروز شد و به مدال طلا دست يافت.
در وزن ۵۵ کيلوگرم فريد سيرتي مقابل دو کشتي گير از قزاقستان پيروز شد اما در برابر کشتي گير آذربايجان شکست خورد و راهي ديدار رده بندي شد. وي در اين ديدار مقابل حريف قزاقستاني مغلوب و پنجم شد. در همين وزن سجاد عباس پور ابتدا کشتي گيراني از کشورهاي ترکيه و قزاقستان را مغلوب کرد اما مقابل ديگر حريف ترک مغلوب شد و به ديدار رده بندي رفت. عباس پور در ديدار رده بندي مقابل حريف ترک خود به پيروزي دست يافت و صاحب مدال برنز شد.
در وزن ۶۵ کيلوگرم حجت اله رضايي با پيروزي مقابل نمايندگان کشورهاي ترکيه، قزاقستان و گرجستان راهي ديدار فينال شد. در همين وزن محمدامين جبالي فر از سد کشتي گيران آذربايجان، ترکيه و قزاقستان گذشت و به ديدار فينال رفت. دو کشتي گير کشورمان در ديدار فينال به مصاف هم رفتند که حجت رضايي مقابل محمدامين جبالي فر به پيروزي رسيد و به مدال طلا دست يافت. جبالي فر نيز صاحب مدال نقره شد.
در وزن ۷۱ کيلوگرم نيز رضا ساکي از با غلبه بر کشتي گيراني از کشورهاي ترکيه و آذربايجان، به ديدار پاياني راه يافت. وي در ديدار پاياني مقابل کشتي گير کشور ميزبان شکست خورد و به مدال نقره رسيد.

نتايج مسابقات چهار وزن نخست کشتي آزاد به شرح زير است:

در وزن ۴۸ کيلوگرم رحمان عموزاد پس از استراحت در دور نخست در دورهاي بعد کشتي گيراني از کشورهاي قزاقستان و گرجستان را مغلوب کرد و راهي ديدار پاياني شد. پوريا کاظمي نماينده ديگر کشورمان با شکست پياپي حريفاني از آذربايجان، ترکيه و قزاقستان ديگر فيناليست اين وزن شد. اين دو نماينده کشورمان در ديدار پاياني رودرروي هم قرار گرفتند که عموزاد با نتيجه ۸ بر ۲ کاظمي را مغلوب کرد و به مدال طلا رسيد، کاظمي نيز صاحب مدال نقره شد.
در ۵۵ کيلوگرم مهدي ويسي پس از استراحت در دور اول، در دورهاي بعدي کشتي گيراني از کشورهاي آذربايجان، گرجستان و ترکيه را شکست داد و به ديدار فينال راه يافت. ويسي در اين ديدار با نتيجه ۴ بر صفر کشتي گير کشور آذربايجان را مغلوب کرد و به مدال طلا دست يافت.
در ۶۵ کيلوگرم امير حسين متقي با برتري مقابل حريفاني از کشورهاي ترکيه، قزاقستان و گرجستان راهي ديدار فينال شد. وي در ديدار نهايي با نتيجه ۲ بر ۲ مقابل کشتي گيري از کشور ترکيه مغلوب شد و به مدال نقره رسيد. دانيال کاشي ديگر نماينده کشورمان در اين وزن ابتدا حريفي از جمهوري آذربايجان را شکست داد، اما در دور دوم مغلوب نماينده کشور قزاقستان شد و با توجه به شکست کشتي گير قزاق در دور بعد، کاشي از گردونه رقابت‌ها حذف شد.
در وزن ۷۱ کيلوگرم امير مهدي حسيني در دور اول کشتي گيري از کشور ترکيه را شکست داد. وي در دور دوم مغلوب نماينده کشور روماني شد و با توجه به شکست اين کشتي گير در دور بعدي، حسيني از دور رقابت‌ها کنار رفت.

مسابقات فينال و رده بندي سه وزن دوم عصر امروز شنبه و رقابت‌هاي اوزان ۵۱، ۶۰ و ۱۱۰ کيلوگرم نيز روزهاي امروز و فردا انجام مي‌شود.

تعداد بازديد:210 آخرين تغييرات:98/01/24
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر