چهارشنبه 29 خرداد 1398 - 15 شوال 1440 - 19 ژوئن 2019
صفحه اصلي/اجتماعي(جوانان، خانواده، بانوان و...)

مدیرکل منابع نهادکتابخانه‌های عمومی از مناطق سیل‌زده بازدید کرد

با هدف ارزيابي مناطق سيل‌زده براي اقدامات فرهنگي؛

مديرکل منابع نهادکتابخانه‌هاي عمومي از مناطق سيل‌زده بازديد کرد

سيد باقر ميرعبداللهي مديرکل منابع نهاد کتابخانه‌هاي عمومي کشور با همراهي مديرکل کتابخانه‌هاي عمومي خوزستان از کمپ‌هاي اسکان سيل‌زدگان بازديد کرد.

به گزارش خبرگزاري مهر، سيد باقر ميرعبدالهي مديرکل منابع نهاد کتابخانه‌هاي عمومي کشور همراه منصور کوهي رستمي مديرکل کتابخانه‌هاي عمومي خوزستان از کمپ‌هاي اسکان سيل‌زدگان بازديد کرد.

ميرعبدالهي در حاشيه برنامه بازديدهايش گفت: امروز (چهارشنبه ۲۱ فروردين) با هدف برنامه‌ريزي دقيق‌تر براي اقدامات فرهنگي سيل زدگان خوزستان از کمپ‌هاي اسکان اضطراري بازديد کرديم که از حدود ۶۰ کمپي که افراد سيل‌زده را سکني داده بودند، در روز چهارشنبه از ۳۸ کمپ بازديد شد و ان‌شاء‌الله همه کمپ‌ها مورد بازديد قرار مي‌گيرند. حضور در محل کمپ‌ها نيز با اين هدف صورت گرفت که بدانيم محوريت برنامه‌ها را در چه مناطقي و براي چه گروه سني قرار دهيم.

وي افزود: اتفاقي که در زمان‌هاي بحران رخ مي‌دهد اين است که عمدتاً خبرها جلوتر از اقدمات ما هستند. موضع ما ساعاتي پيش و بعد از ابلاغ فوري استاندار براي تخليه چند منطقه در معرض سيل دچار چالش شد. با اين حال ان‌شاء‌الله با کمک آمارهاي مستندي که استانداري به ما خواهد داد موضوع و محور اقدامات را منعکس مي‌کنيم تا برنامه‌ها خيلي سريع آغاز شود.

مديرکل منابع نهاد کتابخانه‌هاي عمومي با اشاره به ورود نهاد کتابخانه‌ها براي انجام اقدمات فرهنگي در مناطق سيل زده گفت: رسالت کار ما فرهنگي است. با اين فرض که امدادرساني از نظر پزشکي، امنيت، خوراک و پوشاک توسط نهادها ديگر انجام مي‌شود، ما آمده‌ايم کارهاي کتاب‌محور انجام دهيم. اميدواريم پس از ارزيابي دقيق منطقه بتوانيم طي فردا و پس فردا اقدامات‌مان را آغاز کنيم و در اين زمينه زمان را از دست نخواهيم داد.

وي ادامه داد: نکته قابل اهميت در حضور نهاد براي انجام اقدامات فرهنگي اين بود که تا ظهر امروز بالغ بر ۶۰۰ کتابدار براي حضور در مناطق سيل زده ثبت نام کرده بودند و اين سرمايه انساني بزرگي براي نهاد است.

ميرعبداللهي در پايان گفت: ما براي اقدامات فرهنگي کارهاي متوعي تدارک ديده‌ايم و اين را هم مي‌دانيم که بايد به مقوله سرعت خيلي اهميت بدهيم. تا ظهر امروز خبرهاي هلال احمر دلالت بر اين بود که طي ۱۰ روز آينده کمپ‌ها خالي مي‌شود و ما فرصت محدودي براي کار داريم. جالب اينکه امروز ما مشاهده کرديم برخي نيازها با کارهاي ساده فرهنگي و ترويجي دستاوردهاي بزرگي دارد و کودکان خيلي ساده جمع مي‌شدند و مدتي از بلاتکليفي و استرس موجود رها مي‌شدند.

تعداد بازديد:49 آخرين تغييرات:98/01/24
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر