چهارشنبه 29 خرداد 1398 - 15 شوال 1440 - 19 ژوئن 2019
صفحه اصلي/قرآن

اول قرآن را بشناسیم و بعد فیلم با مضمون قرآنی بسازیم

قاضي مرادي:

اول قرآن را بشناسيم و بعد فيلم با مضمون قرآني بسازيم

يک بازيگر سينما و تلويزيون گفت: ساخت فيلم‌هاي قرآني، اهميت زيادي دارد چرا که جوانان علاقه زيادي به ديدن اين فيلم‌ها دارند اما نياز است که دست اندرکاران فيلم‌هاي قرآني، ابتدا قرآن را بشناسند.

محسن قاضي مرادي بازيگر سريال «يک وجب خاک» در گفتگو با خبرنگار مهر با بيان اينکه قرائت قرآن کريم نبايد فقط به ماه مبارک رمضان ختم شود، گفت: با فرارسيدن ماه مبارک رمضان شاهد قرائت قرآن کريم و برگزاري محافل انس با قرآن کريم در مساجد و حسينيه‌هاي سراسر کشور هستيم، اما من معتقدم که چنين روندي بايد در طول سال جريان داشته باشد چرا که قرآن کريم، کتاب انسان سازي و سعادت بشريت است و ما مسلمانان وظيفه داريم که اين کتاب الهي را بخوانيم و به معاني و مفاهيم آن عمل کنيم.

وي ادامه داد: فيلم سازي در حوزه‌هاي قرآني، شيريني خاصي براي مردم و هم بازيگران آن نقش‌ها دارد و بنده هم واقعاً علاقه زيادي به ايفاي نقش‌هاي قرآني دارم اما تا به امروز در اين خصوص پيشنهاد زيادي نداشتم و اکثر فيلم‌هايي که بازي کرده‌ام، در قالب‌هاي طنز و اجتماعي است.

قاضي مرادي تاکيد کرد: هر چقدر که کارشناسان مذهبي و متخصص بتوانند در زمينه تنظيم فيلم نامه و داستان‌هاي قرآني ايفاي نقش فعالي داشته باشند، يقيناً محتواي فيلم، اثرات بيشتري را در سطح جامعه خواهد داشت.

اين بازيگر سينما و تلويزيون با اشاره به اينکه انتقال ارزش‌ها و مفاهيم اسلامي و قرآني از طريق ساخت فيلم‌هاي قرآني و همچنين فهماندن و درک معاني قرآني از طريق نوشتن فيلمنامه‌هاي قوي و جذاب، راهي براي جذب مخاطبان سينماي قرآني است، تصريح کرد: در سينماي قرآني بايد داستان‌ها را به گونه‌اي به تصوير بکشيم که مخاطبان جوان را بتوانيم جذب کنيم و زماني مي‌توانيم به خودمان افتخار کنيم که در اين نوع فيلم‌ها و سريال‌ها، بيشترين مخاطبان ما جوانان باشند و توانسته باشيم پيام‌هاي قرآني را به آنها منتقل کنيم.

وي در پايان خاطر نشان کرد: ساخت فيلم‌هاي قرآني، اهميت زيادي دارد چرا که جوانان علاقه زيادي به ديدن اين فيلم‌ها دارند اما نياز است که دست اندرکاران فيلم‌هاي قرآني، ابتدا قرآن را بشناسند و سپس با اين مضمون، فيلم بسازند.

تعداد بازديد:45 آخرين تغييرات:98/01/25
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر