پنج شنبه 30 خرداد 1398 - 16 شوال 1440 - 20 ژوئن 2019
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

حضور تمامی مدیران دستگاه‌های اجرایی در محل خدمت الزامی است

سرپرست فرمانداري چابهار:

حضور تمامي مديران دستگاه‌هاي اجرايي در محل خدمت الزامي است

زاهدان - سرپرست فرمانداري چابهار گفت: با توجه به احتمال وقوع سيلاب آمادگي و حضور تمامي مديران دستگاه‌هاي اجرايي جهت جلوگيري از حوادث احتمالي در محل خدمت الزامي است.

رحمدل بامري در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: هواشناسي از امروز تا اواسط هفته براي سراسر استان سيستان و بلوچستان خصوصاً جنوب استان رگبارهاي متوسط تا شديد باران پيش بيني کرده است از همين رو به توجه به احتمال وقوع سيلاب آمادگي و حضور تمامي مديران دستگاه‌هاي اجرايي به ويژه اعضاي ستاد مديريت بحران جهت جلوگيري از حوادث احتمالي در محل خدمت الزامي است.

وي افزود: براي جلوگيري از حوادث احتمالي در جلسه شوراي هماهنگي مديريت بحران شهرستان چابهار تاکيد شده است تا کليه اعضاي شوراي هماهنگي مديريت بحران به ويژه بخشداران، شهرداران در شهرها و دهياران در روستاها ضمن بازديد و نظارت بر مسير رودخانه‌ها و مسيل ها و انهار از باز بودن دهانۀ پل‌ها و مسيل ها مطمئن شوند تا در صورت بروز سيلاب و يا طغيان رودخانه‌ها، سيل از مسير اصلي خود خارج نشده و به شهرها و روستاها آسيب وارد نکند.

سرپرست فرمانداري چابهار با اشاره به اينکه تمام تدابير لازم براي کاهش مشکلات احتمالي اتخاذ شده است، تصريح کرد: پيشگيري اصل اول مديريت بحران است.

وي ادامه داد: درست است که بلاياي طبيعي قابل پيش بيني نيست اما افزايش توانمندي و حفظ آمادگي دستگاه‌هاي اجرايي به منظور رويارويي با حوادث و بلاياي طبيعي جهت مقابله و کاهش اثرات آن يک اصل مهم و ضروري است.

بامري گفت: در بحث مديريت بحران تمام دستگاه‌هاي اجرايي بايد هميشه آمادگي لازم را داشته باشند تا با ارائه خدمات به موقع و مديريت صحيح بتوان صدمات و خسارات را به کمترين حد ممکن کاهش داد.

سرپرست معاونت استانداري و فرمانداري ويژه شهرستان چابهار افزود: اصحاب رسانه در اطلاع رساني به موقع و صحيح نقش مؤثري دارند و ضروري است تمام اخبار و اطلاعات را از طريق فرمانداري و ستاد مديريت بحران دريافت و منتشر کنند.

تعداد بازديد:56 آخرين تغييرات:98/01/25
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر