چهارشنبه 29 خرداد 1398 - 15 شوال 1440 - 19 ژوئن 2019
صفحه اصلي/اخبار فناوري

امنیت زاکربرگ و خانواده اش ۲۲.۶ میلیون دلار خرج برداشت

در سال ۲۰۱۸؛

امنيت زاکربرگ و خانواده اش ۲۲.۶ ميليون دلار خرج برداشت

اگر چه رئيس فيس بوک در سه سال گذشته سالي تنها يک دلار حقوق گرفته، اما مخارج مختلف وي باعث شده هزينه‌هاي سرسام آوري به اين شرکت تحميل شود.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از آسين ايج، فيس بوک هزينه اختصاص داده شده به حفظ امنيت مارک زاکربرگ و خانواده اش را در سال ۲۰۱۸ نسبت به سال ۲۰۱۷ دوبرابر کرده و به رقم سرسام آور ۲۲.۶ ميليون دلار رسانده است.

از اين رقم ۲۰ ميليون دلار به طور مستقيم به حفظ امنيت فيزيکي زاکربرگ و اعضاي خانواده وي اختصاص يافته است. اين در حالي است که در سال ۲۰۱۷ تنها ۹ ميليون دلار خرج اين کار شد. وي همچنين ۲.۶ ميليون دلار نيز براي نگهداري و پرواز با جت شخصي خود دريافت کرده که اين رقم هم بنا بر اعلام مديران فيس بوک در قالب برنامه امنيتي وي پرداخت شده است.

فيس بوک در سال گذشته با بحران‌هاي متعددي دست به گريبان بوده که از جمله آنها مي‌توان به ادعاي سواستفاده روسيه از اين شبکه اجتماعي براي دخالت در انتخابات رياست جمهوري امريکا، رسوايي ناشي از سواستفاده کمبريج آناليتيکا از اطلاعات کاربران فيس بوک و انتشار انبوهي از اخبار جعلي در فيس بوک اشاره کرد.

بر اساس اطلاعاتي که خود فيس بوک منتشر کرده، دريافتي شريل سندبرگ مدير ارشد امور عملياتي اين شرکت در سال ۲۰۱۸ برابر با ۲۳.۷ ميليون دلار بوده که در مقايسه با رقم ۲۵.۲ ميليون دلار سال ۲۰۱۷ اندکي کاهش نشان مي‌دهد.

تعداد بازديد:63 آخرين تغييرات:98/01/25
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر