پنج شنبه 30 خرداد 1398 - 16 شوال 1440 - 20 ژوئن 2019
صفحه اصلي/پزشكي

آمادگی سازمان بهداشت جهانی برای کمک به سیل زدگان

در گفتگوي تلفني با وزير بهداشت مطرح شد؛

آمادگي سازمان بهداشت جهاني براي کمک به سيل زدگان

مدير منطقه مديترانه شرقي سازمان جهاني بهداشت، از آمادگي اين سازمان براي کمک به وزارت بهداشت ايران خبر داد.

به گزارش خبرگزاري مهر، «احمد المنظري» مدير منطقه مديترانه شرقي سازمان جهاني بهداشت در گفتگوي تلفني با وزير بهداشت جمهوري اسلامي ايران، ضمن ابراز همدردي سازمان جهاني بهداشت با مردم مناطق سيل زده ايران، از آمادگي اين سازمان براي کمک به وزارت بهداشت ايران خبر داد.

در اين تماس تلفني موضوعاتي همچون کمک‌هاي سازمان جهاني بهداشت به ايران، موفقيت ايران در مهار سيلاب‌هاي بي سابقه اخير و موفقيت ايران در مراقبت از بيماري‌ها، واکسيناسيون، کنترل بيماري‌ها و مسائل بهداشت محيط، کنترل بيماري‌هاي واگير و غير واگير بعد از فروکش کردن سيل و برنامه‌هاي معاونت بهداشت وزارت بهداشت ايران مورد بحث قرار گرفت.

با پيشنهاد مدير منطقه مديترانه شرقي سازمان جهاني بهداشت مقرر شد که تجربيات موفق ايران در زمينه کنترل بيماري‌ها در سيل و بعد از آن، مستندسازي، بررسي و ارزيابي شود تا مورد استفاده ساير کشورهاي جهان قرار گيرد.

المنظري گفت: تجارب موفق ايران در اين زمينه مي‌تواند در اجلاس وزراي بهداشت کشورهاي مديترانه شرقي که مهرماه امسال به ميزباني تهران برگزار مي‌شود، به اشتراک گذاشته شود و آماده ايم تا افراد شاخص در سلامت جهاني را با همکاري ايران به تهران دعوت کنيم.

سعيد نمکي وزير بهداشت نيز با اشاره به آمادگي کامل ايران براي برگزاري شصت و ششمين اجلاس وزراي بهداشت کشورهاي مديترانه شرقي در مهرماه سال جاري در تهران، گفت: برنامه ريزي براي برگزاري هرچه بهتر اين اجلاس در تهران انجام شده است.

تعداد بازديد:34 آخرين تغييرات:98/01/26
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر