پنج شنبه 30 خرداد 1398 - 16 شوال 1440 - 20 ژوئن 2019
صفحه اصلي/پزشكي

ارزآوری ۳۰ میلیون دلاری صادرات تجهیزات پزشکی

مديرکل تجهيزات پزشکي وزارت بهداشت مطرح کرد؛

ارزآوري ۳۰ ميليون دلاري صادرات تجهيزات پزشکي

مديرکل تجهيزات پزشکي وزارت بهداشت با اشاره به اينکه برگزاري نمايشگاه ايران هلث در جهت تحقق شعار «رونق توليد» است، گفت: درآمد ارزي صادرات تجهيزات پزشکي سالانه ۲۵ تا ۳۰ ميليون دلار بوده است.

به گزارش خبرگزاري مهر، سيد حسين صفوي، با اشاره به برگزاري بيست و دومين نمايشگاه بين المللي تجهيزات پزشکي، دارو و آزمايشگاهي «ايران هلث» با هدف حمايت از شرکت‌هاي توليد کننده و صادرکننده، اظهار داشت: اين نمايشگاه يکي از بزرگ‌ترين رويدادها در حوزه تجهيزات و ملزومات پزشکي محسوب مي‌شود که آخرين دستاوردهاي توليد کنندگان و شرکت‌هاي دانش بنيان را در معرض نمايش مصرف کننده‌ها، شرکت‌ها، دانشگاه‌هاي علوم پزشکي و مراکز درماني قرار مي‌دهد.

وي افزود: امسال با توجه به نامگذاري سال توسط مقام معظم رهبري به سال رونق توليد اهميت برگزاري نمايشگاه ايران هلث دو چندان شده است.

مديرکل امور تجهيزات و ملزومات پزشکي وزارت بهداشت ادامه داد: متأسفانه تحريم ظالمانه دشمنان تأمين تجهيزات پزشکي و ملزومات را سخت‌تر کرده که تکيه بر توليد داخل امسال مضاعف خواهد شد و برگزاري اين نمايشگاه براي رونق توليد بسيار مؤثر خواهد بود.

صفوي گفت: در حال حاضر کيفي سازي توليد تجهيزات و ملزومات پزشکي را در وزارت بهداشت در دستور کار قرار داده‌ايم و برگزاري نمايشگاه ايران هلث علاوه بر اينکه تجهيزات مختلف پزشکي و ملزومات آن را در معرض نمايش مصرف کننده‌ها قرار مي‌دهد فضاي رقابتي نيز ايجاد خواهد کرد و اين مسئله در جهت افزايش ارتقاي کيفيت مؤثر است.

وي بيان داشت: ارتقا کيفيت تجهيزات و ملزومات پزشکي در وزارت بهداشت مدنظر قرار دارد و اين مسئله در توسعه صادرات نيز بسيار حائز اهميت است.

مدير کل امور تجهيزات و ملزومات پزشکي وزارت بهداشت با اشاره به اينکه کالاهاي صادراتي براي اينکه در کشورهاي ديگر بتواند رقابت کنند بايد از لحاظ کيفي در شرايط بالايي باشند، گفت: برگزاري نمايشگاه ايران هلث در جهت ارتقاي کيفيت اين توليدات مي‌تواند بسيار مؤثر واقع شود.

صفوي خاطرنشان کرد: يکي ديگر از موضوعاتي که مي‌تواند در اين راستا حائز اهميت واقع شود مسئله درآمد ارزي است چرا که درآمد ارزي در حوزه سلامت با صادرات امکان پذير بوده و برگزاري اين نمايشگاه مي‌تواند در اين جهت مورد توجه قرار گيرد.

وي با اشاره به اينکه متوسط درآمد ارزي ناشي از صادرات تجهيزات و ملزومات پزشکي سال‌هاي گذشته در حدود ۲۵ تا ۳۰ ميليون دلار بوده است، گفت: در شرايط کنوني تحريم‌هاي ظالمانه دشمنان کار را براي صادر کننده‌ها سخت‌تر کرده ولي تلاش مي‌کنيم با اقدامات لازم گام‌هاي مؤثري در اين زمينه برداريم.

صفوي افزود: نمايش و ارائه تجهيزات آزمايشگاهي، دارويي و پزشکي از محورهاي اصلي اين نمايشگاه است و موضوعات ديگري همچون گردشگري سلامت، شرکت‌هاي دانش بنيان، اپليکيشن هاي سلامت و رسانه‌هاي حوزه سلامت براي اين نمايشگاه در نظر گرفته شده است.

چهار تشکل اتحاديه صادرکنندگان تجهيزات پزشکي، انجمن مهندسي پزشکي، انجمن صنفي توليدکنندگان تجهيزات پزشکي و اتحاديه بازرگانان در نمايشگاه ايران هلث که از ۱۹ تا ۲۲ خرداد ۹۸ در محل نمايشگاه بين المللي تهران برگزار مي‌شود، مشارکت دارند.

تعداد بازديد:42 آخرين تغييرات:98/01/26
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر