شنبه 29 تير 1398 - 17 ذي القعده 1440 - 20 ژولاي 2019
صفحه اصلي/اخبار فناوري

تعداد شرکت های دانش بنیان کشور به۴۳۰۰ واحد رسید/ثبت۲۰۰محصول بیوتک

معاون علمي و فناوري رئيس جمهور در ياسوج:

تعداد شرکت هاي دانش بنيان کشور به۴۳۰۰ واحد رسيد/ثبت۲۰۰محصول بيوتک

ياسوج- معاون علمي و فناوري رئيس جمهور گفت: تعداد شرکت هاي دانش بنيان کشور به ۴۳۰۰ شرکت رسيده است.

به گزارش خبرنگار مهر، سورنا ستاري بعد از ظهر دوشنبه در نشست ستاد اقتصاد مقاومتي کهگيلويه و بويراحمد، افزود: آينده اقتصاد کشور حوزه دانش بنيان است.

ستاري با بيان اينکه در حوزه فعاليت‌هاي دانش بنيان اين استان اتفاقات مناسبي در دست اقدام است، ابراز داشت: مشکلات زيرساختي و زيربنايي در حوزه فعاليت‌هاي دانش بنيان اين استان محسوس است و نمونه آن نبود صندوق نوآوري و شکوفايي است.

ستاري تصريح کرد: بايد اکوسيستم لازم با تکيه بر بوم استان ايجاد شود و بخش‌هاي گياهان دارويي و IT از جمله پتانسيل‌هاي اين استان است.

ستاري با بيان اينکه توليد محصول دانش بنيان وجود شرکت را طلب مي‌کند، عنوان داشت: نقش پارک استان در تحقق اين بخش مي‌تواند محوري باشد و حمايت اکوسيستمي، بازاريابي، فرهنگي و دولتي در اين محور ضروري است.

معاون علمي و فناوري رئيس جمهور با بيان اينکه ارزش کارآفريني از موارد بسيار مهم است، اظهار کرد: تسهيل در روند فعاليت‌هاي شرکت‌هاي دانش بنيان يک نياز مهم است.

ستاري با طرح برخي از مشکلات و ظرفيت‌هاي اين حوزه، عنوان داشت: اگر محيط در اختيار جامعه هدف قرار بگيرد، مي‌توان خروجي بهتري در دستيابي به اهداف داشت.

ستاري با اشاره به اينکه اقدام لازم در حوزه هزينه تعمير، تجهيز و تأمين سوله‌هاي پارک علم و فناوري استان انجام مي‌شود، گفت: پيگيري لازم براي اين بخش را خواهيم داشت.

ستاري با بيان اينکه سال گذشته و اوايل امسال ۲۰۰ محصول بيوتک ثبت قرارداد شده است، ابراز داشت: عمده قراردادها با شتاب دهنده‌هاي بخش خصوصي است.

وي افزود: ۶۰ شتاب دهنده در سطح کشور فعال است.

معاون علمي و فناوري رئيس جمهور گفت: فرايند شتاب دهي با همکاري پارک علم و فناوري و محوريت حضور بخش خصوصي اجرايي مي‌شود.

ستاري نقش اکوسيستم در حوزه ظرفيت‌هاي گياهان دارويي را محسوس دانست و ابراز داشت: پيگيري براي کمک‌هاي لازم به اين بخش در اين استان را نيز خواهيم داشت.

ستاري حمايت از شرکت‌هاي دانش بنيان را از محورهاي فعاليت اين معاونت دانست و اظهار کرد: ۱۴۰ نوع خدمت در اين بخش ارائه مي‌شود.

تعداد بازديد:85 آخرين تغييرات:98/01/27
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر