یکشنبه 4 اسفند 1398 - 29 جمادي الثاني 1441 - 23 فوريه 2020
صفحه اصلي/كودك و نوجوان

کتاب تربیت دینی کودک منتشر شد

نوشته آيت‌الله محمدصادق حائري شيرازي؛

کتاب تربيت ديني کودک منتشر شد

کتاب تربيت ديني کودک نوشته آيت‌الله محمدصادق حائري شيرازي به همت دفتر نشر معارف منتشر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، کتاب تربيت ديني کودک نوشته آيت‌الله محمدصادق حائري شيرازي به همت دفتر نشر معارف به بهاي ۳۰ هزار تومان در سال ۹۷ منتشر شد.

اين کتاب که از ۲۷۶ صفحه تشکيل شده سلسله بحث‌هايي در زمينه تعليم و تربيت اسلامي است و از مهمترين ويژگي‌هاي آن، ملاحظه رابطه طولي بين مسائل و بازگرداندن کثرت فرعي به وحدت اصلي است.

نويسنده در اين سلسله بحث‌ها به مباني، اصول و روش‌هاي تربيت ديني و قواعد رابطه بين مربي و متربي مي‌پردازد و با ژرف‌نگري منحصر به فردي دُرَر گران‌بهايي را از قرآن و روايات عرضه مي‌نمايد که در نوع خود بديع و از مصاديق توليد علم در حوزه علوم انساني و علوم تربيتي به حساب مي‌آيد آن هم در زماني که محيط دانشگاه‌ها دستخوش انقلاب فرهنگي و ذهن اساتيد و دانشجويان درصدد بازيافتن نقاط اساسي جدايي فرهنگ اسلامي از فرهنگ غربي بود از اين‌رو ترجيع‌بند و تکيه‌گاه کلام، انقلاب فرهنگي و مقدمات، اسباب، نتايج و آثار آن بوده است.

برخي از موضوعات اين کتاب عبارت است از: تربيت و علوم انساني، اصالت ما في‌الانسان نسبت به ما في‌الشرايط، تربيت و انقلاب‌هاي اجتماعي، مربي و تدبير دو جنبه دروني شاگرد، تربيت و تلقي صحيح از حيات و مرگ، تربيت و آرزوي انسان، تربيت استعماري، تربيت و تعليم، فلسفه و روش تنبيه و….

تعداد بازديد:238 آخرين تغييرات:98/01/27
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر