سه شنبه 25 تير 1398 - 13 ذي القعده 1440 - 16 ژولاي 2019
صفحه اصلي/خانواده

برگزاری ۴۰۰۰ کارگاه آموزشی ازدواج در ۹ ماهه اول سال ۹۷

مديرکل دفتر برنامه‌ريزي و توسعه اجتماعي وزارت ورزش و جوانان:

برگزاري ۴۰۰۰ کارگاه آموزشي ازدواج در ۹ ماهه اول سال ۹۷

مديرکل دفتر برنامه‌ريزي و توسعه اجتماعي جوانان گفت: طي ۹ ماه اول سال ۹۷ بيش از ۴ هزار کارگاه آموزشي ازدواج براي جوانان برگزار شده که ۱۳۷ هزار نفر نيز در آن شرکت کرده اند.

به گزارش خبرنگار مهر، اعظم کريمي، ظهر دوشنبه در نشست خبري به مناسبت هفته جوان، در خصوص ازدواج جوانان و اقدامات انجام شده توسط معاونت جوانان گفت: تاکنون کارگاه‌هاي آموزشي ازدواج متعدد در اين زمينه برگزار شده و شاهد تأثيري گذاري خوب اين کارگاه‌ها و استقبال جوانان مجرد و متأهل از دوره‌ها بوده‌ايم. طي ۹ ماه اول سال ۹۷ بيش از ۴ هزار کارگاه آموزشي ازدواج براي جوانان برگزار شده که ۱۳۷ هزار نفر نيز در آن شرکت کرده اند.

وي افزود: برگزاري کارگاه‌هاي مهارت زندگي نيز جزو اقدامات معاونت جوانان بوده که تمرکز خود را علاوه بر مرکز استان‌ها بر روي شهرستان‌ها نيز قرار داده و اين دوره‌ها را در شهرستان‌هاي کوچک نيز برگزار کرده‌ايم. تاکنون نيز ۴۲۹ کارگاه مهارت‌هاي ازدواج و خانواده در شهرها و شهرستان‌هاي کشور برگزار شده است.

کريمي، برگزاري جشنواره و نمايشگاه ازدواج و خانواده را برنامه هرساله اين معاونت خواند و بيان کرد: امسال نيز اين برنامه به صورت ويژه و با رويدادهاي خاص برگزار خواهد شد.

مديرکل دفتر برنامه‌ريزي و توسعه اجتماعي جوانان از همکاري با سازمان اجتماعي وزارت کشور براي بيمه مشاوره‌ها سخن گفت و تصريح کرد: بر اساس اين همکاري از افراد بي بضاعت براي استفاده از خدمات مشاوره حمايت مي‌شود و از صندوق تسهيلات اميد نيز براي ارتقا مراکز مشاوره استفاده شده است.

کريمي افزود: مراکز تخصصي مشاوره ازدواج نيز افزايش يافته تا شرايط استفاده از خدمات آن‌ها براي همه جوانان تسهيل شود. در سال ۹۸ نيز از محصولات رسانه‌اي با موضوع ازدواج، کاهش طلاق و آسيب‌هاي اجتماعي حمايت خواهيم کرد و براي آن اعتبار در نظر گرفته‌ايم.

وي از انعقاد تفاهم نامه‌اي با وزارت کشور تحت عنوان کاهش کاهش آسيب‌هاي اجتماعي و طلاق خبر داد و اظهار داشت: شيوه نامه عملياتي اين تفاهم نامه براي اجرا در ۱۴ استان کشور ابلاغ شده و در راستاي کاهش آسيب‌هاي اجتماعي و طلاق اقدام خواهيم کرد.

مديرکل دفتر برنامه‌ريزي و توسعه اجتماعي خاطرنشان کرد: توليد محتوا در حوزه خانواده و ازدواج و نشر در فضاي مجازي ازجمله برنامه‌هاي پيش رو در حوزه ازدواج جوانان است. به علاوه حمايت از مجامع خيرين ازدواج و تقويت آن‌ها نيز از اقداماتي است که در سال جديد در اين حوزه انجام خواهد شد.

تعداد بازديد:70 آخرين تغييرات:98/01/27
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر