جمعه 16 خرداد 1399 - 13 شوال 1441 - 5 ژوئن 2020
صفحه اصلي/اجتماعي(جوانان، خانواده، بانوان و...)

برگزاری دومین جلسه ستاد مرکزی اربعین ۹۸

برگزاري دومين جلسه ستاد مرکزي اربعين ۹۸

دومين جلسه ستاد مرکزي اربعين حسيني سال ۹۸ عصر روز سه شنبه ۲۷ فروردين ماه به رياست ذوالفقاري در محل وزارت کشور برگزار شد.

به گزارش خبرگزاري مهر، حسين ذوالفقاري رئيس ستاد مرکزي اربعين حسيني در اين جلسه گفت: امسال کار سنگين‌تري پيش رو داريم و بايستي جلسات اين ستاد موضوعي تر و تخصصي‌تر دنبال شود.

وي افزود: يکي از موضوعات مهم تدقيق و بهينه کردن شرح وظايف کميته‌هاي سيزدگانه ذيل ستاد است تا بدين طريق، ضمن شفاف سازي وظايف، موارد غيرمرتبط حذف و موازي کاري‌ها و تداخل وظايف کاهش يابد.
رئيس ستاد مرکزي اربعين خاطرنشان کرد: کميته‌ها سريعاً و به طور جد تشکيل شوند و موضوعات را به صورت تخصصي و جزئي بررسي کنند تا بتوانيم به نتايج دقيقي برسيم.

وي با اشاره به وقوع سيل اخير در کشور و خسارات ناشي از آن، بحث زير ساخت‌ها و حمل و نقل را از موضوعات مهم ستاد مرکزي اربعين در سال جاري برشمرد و گفت: کميته‌هاي مربوط بايد به سرعت و پيش از ساير حوزه‌ها اقدام کنند تا در ماههاي منتهي به اربعين با افزايش حجم کارها، به مشکل برنخوريم.

ذوالفقاري همچنين به نقش استان‌هاي معين در بهبود شرايط استان‌هاي مرزي اربعين تاکيد و خاطرنشان کرد: حضور مؤثر و قوي استان‌هاي معين موجب مي‌شود زيرساختها و ابنيه ماندگاري در اين مناطق ايجاد شود و براي ساليان سال مورد استفاده قرار گيرد.

وي ادامه داد: طرح‌هاي عمراني و عملياتي بايستي براساس اولويت‌ها و ضرورت‌ها و با تأييد ستاد مرکزي اربعين اجرايي شود.

رئيس ستاد مرکزي اربعين همچنين به رايگان شدن رواديد عراق اشاره کرد و گفت: با رايگان شدن رواديد شرايط براي حضور حجم بيشتري از زائران و مشتاقان اباعبدالله فراهم مي‌شود اما به دليل اينکه کماکان، نياز به دريافت رواديد وجود دارد، با مشکلاتي روبرو خواهيم شد.

ذوالفقاري در همين زمينه بر اهميت اطلاع رساني به موقع و آموزش تاکيد کرد و گفت: کميته‌هاي ستاد بايد برنامه‌هاي ويژه اي براي مديريت افکار عمومي و فضاي رواني رسانه‌اي زائراني که قصد سفر به عراق در بازه اربعين را دارند، داشته باشند.

وي همچنين به مذاکرات ايران و عراق نيز اشاره کرد و افزود: سعي خواهيم کرد جلسات موضوعي را با مقامات عراقي دنبال کنيم. همچنين تفاهم نامه اربعين سال گذشته بازنويسي و اصلاح خواهد شد و يکي از برنامه‌هاي امسال تدوين تفاهم نامه دائمي ميان دو کشور خواهد بود تا هرساله بر اساس آن تفاهم نامه براي اربعين برنامه ريزي شود.

تعداد بازديد:244 آخرين تغييرات:98/01/28
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر