دوشنبه 28 مرداد 1398 - 17 ذي الحجه 1440 - 19 آگوست 2019
صفحه اصلي/اجتماعي(جوانان، خانواده، بانوان و...)

برگزاری برنامه‌های کاروان انتظاروبچه‌های آفتاب درفرهنگسرای خاوران

به‌مناسبت نيمه شعبان انجام مي‌شود؛

برگزاري برنامه‌هاي کاروان انتظاروبچه‌هاي آفتاب درفرهنگسراي خاوران

دو ويژه‌برنام کاروان انتظار و بچه‌هاي آفتاب به مناسبت فرارسيدن نيمه شعبان در فرهنگسراي خاوران برگزار مي‌شوند.

به گزارش خبرگزاري مهر، اسماعيل قضات‌لو مدير فرهنگي‌هنري منطقه ۱۵ تهران گفت: دو ويژه‌برنام کاروان انتظار و بچه‌هاي آفتاب به مناسبت فرارسيدن نيمه شعبان در فرهنگسراي خاوران برگزار مي‌شوند.

وي گفت: برنامه کاروان انتظار با مشارکت هيئت رزمندگان اسلام برگزار مي‌شود. در اين طرح، به‌مناسبت ميلاد حضرت ولي عصر (عج) کفي‌هاي آذين‌بندي‌شده تدارک ديده شده است که با اجراي گروه‌هاي سرود، تواشيح، تئاتر و مولودي‌خواني، به‌صورت سيار در مسيرهاي پرتردد شهر تهران به اجراي برنامه مي‌پردازند.

مدير فرهنگي‌هنري منطقه ۱۵ تهران با بيان راه‌اندازي کارناوال گل و شادي در روز نيمه شعبان گفت: اين کارناوال از ۴ مسير (امامزاده حسن تا امامزاده معصوم، امامزاده علي‌اکبر تا امامزاده صالح، ميدان نماز تا شاه عبدالعظيم حسني و مسجد جامع بلوار ابوذر تا آستان مقدس سيد ملک خاتون) به حرکت در مي‌آيد. ترويج و اشاعه نشاط معنوي در بين شهروندان، نکوداشت آئين‌هاي اسلامي و ايراني با مشارکت حداکثري شهروندان، توسعه و ترويج معارف ديني در بين نسل نوجوان و جوان و ايجاد و تقويت فضاي اميد، نشاط و مشارکت در سطح جامعه با محوريت انتظار فرج حضرت بقيه الله الاعظم (عج) از جمله اهداف اين برنامه به شمار مي‌رود. اهداي گل، شيريني و شکلات به عموم شهروندان از ديگر برنامه‌هاي اجرايي در اين کارناوال است که طي روزهاي شنبه و يکشنبه ۱۴و۱۵ شعبان در شهر به نمايش گذاشته مي‌شود.

قضات‌لو همچنين گفت: ترويج فرهنگ مهدوي در جامعه و عمق‌بخشيدن به معرفت ديني کودکان و نوجوانان در جشن‌هاي نيمه شعبان بايد مورد توجه قرار گيرد و با معرفت و آگاهي همراه باشد. بر همين اساس جشن بزرگ «بچه‌هاي آفتاب» با حضور بيش از هزار کودک ايراني و جبهه مقاومت و همچنين همراهي کودکان شهداي مدافع حرم برگزار مي‌شود.

مدير فرهنگسراي خاوران با اشاره به حضور خانواده شهداي حريم ولايت در اين مراسم گفت: به‌منظور نهادينه‌کردن فرهنگ ايثار و شهادت و تجليل و الگوپذيري از ايثارگري فرزندان و خانواده شهدا، اجراي برنامه‌هاي قدرداني و تجليل از خانواده شهدا امري ضروري است، چراکه قدرداني از اين قشر قدرداني از شهدا به شمار مي‌رود، بر همين اساس حضور کودکان شهداي مدافع حرم در اين برنامه به‌منظور تجليل از اين غنچه‌هاي مقاومت تدارک ديده شده است، که در آن از کودکان شهداي حريم حضرت زينب سلام الله عليها ياد کرده و از آنها تقدير مي‌شود.

وي گفت: اين مراسم با مجري گري محمد خوارزمي، اجراي عمو روحاني، گروه سرود شهداي افغانستان، گروه تئاتر کودک، مسابقه و پذيرايي در پرديس تئاتر تهران برگزار مي‌شود.

از کودکان علاقه مند دعوت مي‌کنيم براي شرکت در جشن بزرگ «بچه‌هاي آفتاب» روز دوشنبه ۲ ارديبهشت از ساعت ۱۴ تا ۱۶ به پرديس تئاتر تهران واقع در فرهنگسراي خاوران واقع در ميدان خراسان، خيابان خاوران مراجعه کنند.

تعداد بازديد:90 آخرين تغييرات:98/01/29
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر