دوشنبه 28 مرداد 1398 - 17 ذي الحجه 1440 - 19 آگوست 2019
صفحه اصلي/ورزشي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

وزارت ورزش باید پاسخگو باشد/ منتقدان کاراته کجا هستند؟

در گفتگو با مهر عنوان شد:

وزارت ورزش بايد پاسخگو باشد/ منتقدان کاراته کجا هستند؟

سرمربي تيم ملي کاراته جوانان و زير ۲۱ سال گفت: بحث اصلي عدم اعزام تيم هاي رده سني پايه به مسابقات قهرماني آسيا تامين منابع مالي بود و حاضر بودم بخشي از آن را تامين کنم.

مهران بهنام فر با بيان مطلب فوق به خبرنگار مهر افزود: از زماني که زمزمه‌هاي اعزام نشدن تيم ملي هاي نوجوانان، جوانان و زير ۲۱ سال به مسابقات قهرماني آسيا مطرح شد، مشکل تأمين هزينه اعزام بود، در حالي که وزارت ورزش نيز مجوز اعزام تيم ملي را صادر کرده بود، ولي در نهايت اين تيم اعزام نشد.

وي افزود: وقتي عصر چهارشنبه مؤمني از فدراسيون تماس گرفت و اين موضوع را اعلام کرد، نمي‌دانستم چگونه به اعضاي تيم اعزام نشدن را مطرح کنم. کاش آنها که در اين خصوص تصميم گرفتند، مقداري خود را جاي کاراته کاها بگذارند و با در نظر گرفتن روحيات، سن و سال و اينکه چند ماهي تمرين به دور از خانواده و مدرسه، تصميم گيري مي‌کردند. افرادي در اين تيم‌ها بودند که حتي براي هزينه رفت و آمد خود به اردو مشکل داشتند.

بهنام فر ادامه داد: من همه جوره با فدراسيون همکاري کردم، هر جا گفتند هزينه‌ها را کاهش داديم، با همکاري هيأت‌هاي کاراته در شهرستانهاي مختلف اردوي آماده سازي بدون ريالي هزينه از سوي فدراسيون انجام شد. در چهار شهرستان اردو برگزار کرديم که قدردان زحمات آنها هستم. در مدت اردوها کاراته کاهاي نخبه آن شهرستان در کنار ملي پوشان تمرين کردند.

سرمربي تيم ملي با اشاره دوباره به اعزام نشدن تيم‌هاي رده سني پايه اظهار داشت: اين تصميم به نوعي انگيزه کشي بود و اميدوارم در اين مدت به نسل آينده آسيب نرساند، چرا که اين کاراته کاها آينده سازان کاراته ايران هستند. کارشناسان کاراته مي‌دانند که اعضاي فعلي تيم ملي کاراته بعد از المپيک مي‌روند و همين جوانان هستند که بايد جايگزين شوند.

وي افزود: بهتر بود که رئيس فدراسيون با حضور در اردوي تيم ملي با کاراته کاها صحبت و شرايط را تشريح مي‌کرد. هزينه‌هاي معنوي که گذشت، حداقل بخشي از هزينه‌هاي مالي اين مدت که اردو بودند را جبران مي‌کردند. مگر رئيس فدراسيون در مجمع قول تأمين منابع مالي فدراسيون را نداده بود، مگر مي‌شود تيم به مسابقات قهرماني آسيا اعزام نشود؟

سرمربي تيم ملي با گلايه از برخي مربيان و کارشناسان گفت: آنها که در زمان فرجي به شدت پيگير اعزام تيم‌هاي رده سني اميد بودند، الان کجا هستند؟ چرا کسي از عدم اعزام تيم‌هاي رده سني پايه که آينده سازان کاراته هستند انتقاد نمي‌کند؟ شايد برخي مطالبات سبکي و فردي مانع از سکوت آقايان شده است!

بهنام فر ادامه داد: از ميان جمع ۳۰ نفره کادر فني رده‌هاي سني مختلف من تک و تنها از منافع کاراته کاهايي دفاع کردم که چند ماه است در اردوها حضور دارند. از همه اين افراد گلايه دارم. نمي‌خواهم فدراسيون وارد حاشيه شود. به کاراته کاها نيز توصيه کرده‌ام که به هيچ عنوان مصاحبه نکنند.

وي در پايان گفت: قبول دارم شرايط اقتصادي کشور مناسب نيست، ولي چرا اين شرايط بايد فقط دامنگير کاراته شود. همين الان تيم‌هاي مختلف ورزشي در مسابقات و اردوهاي برون مرزي هستند و حتي خبرهاي پرداخت پاداش ميليوني منتشر مي‌شود. من که به فدراسيون اعلام کردم حاضرم بخشي از هزينه‌هاي اعزام را تأمين کنم و فدراسيون چند ماه بعد به من پرداخت. وزارت ورزش عدم اعزام کاراته کاها باشد.

تعداد بازديد:101 آخرين تغييرات:98/02/02
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر