یکشنبه 3 شهريور 1398 - 23 ذي الحجه 1440 - 25 آگوست 2019
صفحه اصلي/خانواده

جوانان نسل جدید، مخاطب خاص عصر انتظار

مهر گزارش مي دهد

جوانان نسل جديد، مخاطب خاص عصر انتظار

شور و شوق جوانان براي زنده نگه داشتن عصر انتظار و شلوغي هاي مسجد جمکران در سال هاي اخير، حاکي از آن دارد که امروزه جوانان، منتظرترين افراد براي ظهور آخرين منجي خدا هستند.

خبرگزاري مهر: گروه جامعه- ساناز باقري‌راد: آنقدر شلوغ است که حتي به سختي مي‌توانم يک فضاي خالي براي عکس گرفتن پيدا کنم. انگار همه کار و بارشان را رها کرده و امروز به اينجا آمده اند. تصور مي‌کردم خلوت است، آمده بودم تا در گوشه حياط جمکران آرام شوم. اما صداي جوانان و نوجوانان فضا را پر کرده است.

قديم‌تر ها که به جمکران مي‌آمدم بيشتر چند فرد سالخورده که در گوشه‌اي دست به دعا برداشته بودند را مي‌ديدم و خبري از اين ميزان حضور جوانان نبود؛ اين سال‌ها حجم علاقه مردم براي پرفروغ تر کردن سه شنبه‌هاي مسجد جمکران کاملاً مشهود است.

انگار که سال‌ها است در زير کاشي اين حياط حسي عجيب براي روشن کردن شعله عشق به آخرين موعود خدا خوابيده بوده و حالا چند سالي است که اين عشق بيش از هر زماني در تاريخ در دل‌هاي مردم روشن شده است. البته حس عجيب تازه بيدار شده در جوانان زنده‌تر از ديگران است و رنگ و بوي ديگري دارد.

اين را از تکاپوي اين روزهاي پسران و دختران جوان شهر براي پاشيدن عطر نيمه شعبان به چهره شهر دريافته‌ام. اين را از گل‌ها و شربت‌هايي که سه شنبه‌ها در خيابان‌هاي شهر به دستم مي‌دهند و نام مهدي صاحب‌الزمان نيز روي آن خودنمايي مي‌کند، فهميده‌ام.

فهميده‌ام که اين سال‌ها افقي به نام مهدويت بيش از هر دهه‌اي در ايران مخاطب دارد و اتفاقاً جوانان مخاطب خاص عصر انتظار هستند.

جواناني که شايد ظاهرشان به قول معروف به خدا و پيغمبر نخورد اما اتفاق عجيب سال‌هاي اخير در وجود همين آدم‌ها رخ داده است. جواناني که هواي عشق به دوازدهمين امام شيعيان، به طرز عجيبي در وجودشان رخنه کرده و سه شنبه و جمعه‌ها ماشين‌هايشان در ورودي مسجد جمکران صف مي‌کشد. يا همان جوان‌ها و نوجوان‌هايي که کم کم صداي سه شنبه‌هاي مهدوي را به گوش تمام کوچه پس کوچه‌هاي شهر رساندند و هر هفته حتي با يک شاخه گل، ارادت خود به فرزند حضرت زهرا (س) را نشان مي‌دهند.

اينها همان جوانان دهه ۶۰، ۷۰ و حتي ۸۰ اند که شايد برخي راه و رسمشان را قبول نداشته باشند اما بايد گفت آن‌ها منتظرترين نسل روزگارند و تکاپوي انتظار ميان آنها بيش از هر زماني در تاريخ است.

پويش‌هاي مهدوي و منتظران متولدين دهه‌هاي اخير در فضاي حقيقي و مجازي گواه گسترش بيش از پيش انتظار براي آخرين منجي عالم بشريت است.

اين روزها در صفحه‌هاي اغلب جوانان در فضاي مجازي، نام و نشاني از انتظار حتي در قالب يک پست و چندين بيت شعر ديده مي‌شود. برخي از همين جوانان فعال در شبکه‌هاي اجتماعي نيز صفحه خود را به طور کامل به تبليغ براي ظهور و مهدويت اختصاص داده اند. با گشتي در اين فضا نيز هشتگ هايي ديده مي‌شود. هشتگ هايي همچون «سرباز مهدي»، «منتظران موعود» و هزاران لفظ ديگر که توسط جوان‌ترين هاي کشور به راه افتاده و جست و جوي آن‌ها بيش از يک دقيقه وقت نمي‌برد و حضور گسترده و مشتاقانه نوجوانان و جوانان در فضاي مجازي را براي جمع کردن ياران مهدي نشان مي‌دهد.

شور و شوق انتظاري که اين روزها در ميان نسل جوان براي ظهور آخرين امام شيعيان وجود دارد، نشان مي‌دهد ياران مهدي فاطمه (س) از ميان همين افراد خواهند بود. اين نسيم انتظاري که به مشام جوانان کشور رسيده، مردمان اين نسل را متفاوت‌تر از ديگران کرده اما شايد درک اين تفاوت نياز به تغيير ديدگاهمان نسبت به آن‌ها داشته باشد.

تنها کافي است اين نسل را باور کنيم چرا که حتي رهبر معظم انقلاب نيز اميدها و سازندگان آينده کشور، انقلاب و عصر ظهور منجي عالم را در جوانان نسل امروز ديده اند.

تعداد بازديد:103 آخرين تغييرات:98/02/02
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر