دوشنبه 28 مرداد 1398 - 17 ذي الحجه 1440 - 19 آگوست 2019
صفحه اصلي/اخبار فناوري

هواپیمای برقی با قابلیت ۶ ساعت پرواز در راه است

توسط يک شرکت نروژي؛

هواپيماي برقي با قابليت ۶ ساعت پرواز در راه است

يک شرکت نروژي از توليد و پرواز آزمايشي موفق يک هواپيماي برقي خبر داده که با تقويت باتري و موتور الکتريکي خود در آينده قادر به شش ساعت پرواز خواهد بود.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از نيواطلس، اين هواپيما که داراي دو صندلي بوده و قادر به حمل دو نفر و بارهاي آنها با وزن حداکثر ۲۴۰ کيلوگرم است، توسط شرکت Equator Aircraft توليد شده و P۲ Xcursion نام دارد.

هواپيماي مذکور فعلاً تنها مي‌تواند در ارتفاع پايين پرواز کند. استفاده از مواد سبک کامپوزيتي در بدنه هواپيماي يادشده باعث شده تا وزن آن از ۷۵۰ کيلوگرم فراتر نرود.

پرواز آزمايشي P۲ Xcursion حدود ۱۰ دقيقه به طول انجاميده و طي اين پرواز ميزان استحکام، شرايط ديناميکي و انعطاف پذيري هواپيماي مذکور کنترل و بررسي شده است. اميد مي‌رود از داده‌هاي يادشده براي ارتقاي طراحي و عملکرد اين هواپيما استفاده شود.

موتور مورد استفاده در اين هواپيما يک موتور ۹۷ کيلووات ساعتي به نام ENGIRO M۹۷ است. همچنين باتري‌هاي ليتيومي به وزن ۱۰۰ کيلوگرم در اين هواپيما استفاده شده است. در حال حاضر اين هواپيما مي‌تواند حداکثر ۳۵ دقيقه پرواز کند ولي با تقويت موتور فعلي، افزودن يک موتور ديزلي توليد برق به آن و افزايش قدرت باتري اين رقم به ۱۰۵ دقيقه و در نهايت به شش ساعت افزايش خواهد يافت.

اين هواپيما در مجموع ۷۵۰ کيلوگرم وزن داشته، سرعت آن به حداکثر ۲۴۱ کيلومتر در ساعت مي‌رسد و حداکثر مسافتي که مي‌تواند طي کند به ۱۵۶۵ کيلومتر مي‌رسد.

تعداد بازديد:116 آخرين تغييرات:98/02/02
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر