دوشنبه 5 خرداد 1399 - 2 شوال 1441 - 25 مي 2020
صفحه اصلي/قرآن

۱۲۲ قاری برتر طرح شکوفه های قرآنی در قزوین تجلیل شدند

در ميلاد امام زمان(عج)

۱۲۲ قاري برتر طرح شکوفه هاي قرآني در قزوين تجليل شدند

قزوين- در ميلاد خجسته حضرت وليعصر(عج) طي مراسمي از ۱۲۲ چهره برگزيده قرآني طرح جزءخواني شکوفه‌هاي قرآني در رمضان، مسابقات فجر و قاريان مراسم اعتکاف در قزوين تجليل شد.

به گزارش خبرنگار مهر، آئين تجليل از شکوفه‌هاي قرآني و طرح با قرآن در رمضان و اهداي جوايز مسابقات قرآني فجر همزمان با ميلاد خجسته حضرت مهدي (عج) ظهر يکشنبه با حضور حجت الاسلام نعمت اللهي مديرکل تبليغات اسلامي استان، جواد قلي پور مسئول دارالقرآن تبليغات اسلامي، مجيد وفاپور مشاور استاندار در امور قرآني، مصطفي فضل علي دبير اجرايي طرح با قرآن در رمضان و جمعي از خانواده‌ها در سالن تبليغات اسلامي قزوين برگزار شد.

حجت الاسلام علي نعمت اللهي مديرکل تبليغات اسلامي استان قزوين در اين مراسم گفت: در همه شرايط بايد مراقب باشيم تا از مسير حق و درست منحرف نشويم و تنها چراغ راه ما قرآن هدايت گر است.

وي بيان کرد: جامعه قرآني بايد همه آمورش نشأت گرفته از قرآن باشد و اگر مردم با قرآن انس بگيرند و توصيه‌هاي آن را در زندگي به کار بندند به سعادت خواهند رسيد.

مديرکل تبليغات اسلامي استان قزوين تصريح کرد: در احاديث و روايات يکي از عبادت‌هاي سفارش شده انتظار فرج است که بايد بررسي کنيم چرا اين موضوع تا اين حد تاکيد شده تا ما از آن غفلت نکنيم.

وي بيان کرد: انديشه موعود يک موضوع تاريخي است که فقط متعلق به ما مسلمانان نيست بلکه در آئين‌هاي مختلف کنفسيوس، مسيحيت. هندو و ساير نحله ها به نوعي وعده داده شده و موعود باوري و مهدي باوري که همان موعود است در بسياري از اديان آمده است.

نعمت اللهي يادآور شد: يک نگاه شيعه به مهدويت دارد و يک نگاه اهل سنت که اصل موًضوع مشترک است اما در نهايت موعود باوري و مهدي باوري اصل مهمي است که بايد با دانش دنبال شود.

وي اظهار داشت: لابي صهيونيست سرمايه گداري زيادي کرده و در هاليوود فيلم و انيميشن مي‌سازد تا فضاي اعتقادي مهدويت را تغيير دهد و اين را بايد دانست که لابي صهيونيست بيکار ننشسته و حساب شده کار مي‌کند و سنجيده و هدفمند در راستاي مقابله با مهدويت حرکت مي‌کند.

نعمت اللهي گفت: عدالت و اميد و ظلم ستيزي در نگاه مهدويت محور است اما انتظار هم دو نوع است منفي که انجمن حجتيه آن را دنبال مي کتد که پوسته ظاهري است اما انتظار مثبت جامعه ساز است تا جامعه را با آمادگي تحويل حضرت دهد.

وي اظهار داشت: بايد با نگاه مثبت موضوع مهدويت را دنبال کنيم و جامعه با تقوي و ايمان و سالم سازي فضاي خود را براي ظهور حضرت آماده کند.

برنامه‌هاي قرآني خوبي در استان برگزار مي‌شود

مديرکل تبليغات اسلامي در ادامه رسالت مهم اين سازمان را ترويج فرهنگ اهل بيت و فعاليت‌هاي قرآني دانست و اظهار داشت: خوشا به حال والديني که در خدمت قرآن هستند و فرزندان خود را با اين سبک تربيت مي‌کنند.

وي اضافه کرد: طرح شکوفه‌هاي قرآني کار قشنگ و ارزشمندي است که استعدادها را شکوفا کرده و زمينه تشويق اين خردسالان را براي حرکت در مسير قرآني مهيا مي‌کند.

نعمت اللهي افزود: نونهالان و نوجوانان قرآني سرمايه‌هاي آينده ما هستند که بايد جاي بزرگان را بگيرند لذا کار ارزشمندي انجام شده و ما هم بايد تشويق کنيم تا اين طرح ادامه يابد.

وي اظهار داشت: تصميم گرفته‌ايم چهره‌هاي قرآني بيشتري را معرفي کنيم تا بستر رشد آنها بهتر از قبل فراهم شود که در اين زمينه از طريق رسانه‌هاي گروهي بويژه صدا و سيما اين چهره‌ها را به جامعه معرفي خواهيم کرد.

مصطفي فضل علي دبير اجرايي طرح با قرآن در رمضان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: طرح «با قرآن در رمضان» براي چهارمين سال متوالي است که همزمان با سراسر کشور در استان قزوين نيز برگزار مي‌شود.

وي افزود: ۸۷ نفر از قزوين در اين طرح شرکت کردند و سال گذشته در امامزاده آمنه خاتون در جلسات ختم قرائت قرآن در رمضان شرکت داشتند.

فضل علي بيان کرد: اين مراسم همه ساله برگزار مي‌شود و امسال نيز در امامزاده آمنه خاتون در خيابان ملک آباد برگزار مي‌شود.

وي يادآور شد: طرح با قرآن در رمضان ويژه بزرگسالان همه ساله در يک مسجد برگزار شده و به صورت زنده برگزار مي‌شود.

دبير اجرايي طرح با قرآن در رمضان نونهالان و نوجوانان استان قزوين تصريح کرد: هدف از اين برنامه تزويج فرهنگ قرآني و توسعه تلاوت قرآن در سنين نونهالان و نوجوانان و شناسايي قاريان نوجوان و به کار گيري اين افراد در مناسبت‌ها در محافل ديني و قرآني است.

در اين مراسم از ۱۲۲ چهره برگزيده قرآني شامل ۹۴ نفر از افراد برتر طرح جز خواني شکوفه‌هاي با قرآن در رمضان، ۲۲ نفر مسابقات فجر و ۶ نفر از قاريان مراسم اعتکاف تجليل شد.

تعداد بازديد:364 آخرين تغييرات:98/02/02
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر