دوشنبه 28 مرداد 1398 - 17 ذي الحجه 1440 - 19 آگوست 2019
صفحه اصلي/ايران و جهان

واکنش ژاپن به اقدام ضدایرانی آمریکا در لغو معافیت‎های نفتی

واکنش ژاپن به اقدام ضدايراني آمريکا در لغو معافيت‎هاي نفتي

وزير صنعت و تجارت ژاپن به اقدام آمريکا مبني بر لغو معافيت از تحريم‎هاي نفتي عليه ايران واکنش نشان داد و گفت: براي اتخاذ اقدامات مقتضي، بازار جهاني نفت را از نزديک رصد مي‎کنيم.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از رويترز، «هيروشيگه سکو» وزير صنعت و تجارت ژاپن مي‌گويد اقدام آمريکا در لغو معافيت‎ از تحريم‌هاي نفتي عليه ايران تأثير محدودي دارد.

وي همچنين تاکيد کرد عليرغم تصميم آمريکا، ژاپن لزومي به بهره ‎برداري از ذخاير نفت ملي نمي‌بيند.

گفتني است ژاپن چهارمين مصرف‎کننده نفت جهان است اما تحت فشارهاي آمريکا، به تدريج خريد نفت از ايران را کاهش داد.

سکو افزود: از نزديک بازارهاي جهاني نفت را رصد کرده و به تبادل‎نظر با شرکت‌هاي ژاپني وارد‎کننده نفت خام مي‌پردازيم تا اقدامات لازم را اتخاذ کنيم.

ژاپن در بازه زماني ژانويه تا مارس و با آگاهي از ماهيت غير قابل‌پيش‎بيني اقدامات آمريکا، ۱۵.۳ ميليون بشکه نفت از ايران خريداري کرد.

روز گذشته، کاخ سفيد با صدور بيانيه‎اي مدعي شد: ترامپ تصميم گرفته که ديگر معافيت از تحريم‌هاي نفتي ايران را که ماه مي تمام مي‌شود، تمديد نکند. اين تمهيدات براي اين است که صادرات نفت ايران به صفر رسانده شود و اصلي‌ترين درآمد از آن گرفته شود. ايالات متحده آمريکا، عربستان سعودي و امارات متحده عربي، سه عضو اصلي توليد انرژي جهان به همراه دوستان و متحدان متعهد هستيم که تقاضاي کافي در بازار جهاني نفت ادامه پيدا کند. ما توافق کرديم که تصميمي زمان‌بندي شده بگيريم تا اطمينان دهيم تقاضاي جهاني در پي کنار گذاشتن نفت ايران از بازار فراهم شود!

تعداد بازديد:110 آخرين تغييرات:98/02/03
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر