دوشنبه 28 مرداد 1398 - 17 ذي الحجه 1440 - 19 آگوست 2019
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

اجازه نمی‌دهیم کشورهای سلطه‌گر توسعه همکاری‌ها را متوقف کنند

امير خانزادي در ديدار فرمانده نيروي دريايي پاکستان:

اجازه نمي‌دهيم کشورهاي سلطه‌گر توسعه همکاري‌ها را متوقف کنند

فرمانده نيروي دريايي ارتش گفت: با توجه به جنبه‌هاي پر فراز و نشيب سياست‌هاي جهاني و منطقه‌اي، اجازه نمي‌دهيم کشورهاي سلطه‌گر فرصت رشد و توسعه همکاري‌هاي دو نيروي دريايي را متوقف کنند.

به گزارش خبرگزاري مهر، امير دريادار حسين خانزادي فرمانده نيروي دريايي ارتش در حاشيه اجلاس هفتادمين سالروز تشکيل نيروي دريايي چين در اين کشور، با درياسالار عباسي، فرمانده نيروي دريايي پاکستان ديدار و گفت و گو کرد.

فرمانده نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران در اين ديدار با تاکيد بر اين که دو نيروي دريايي ايران و پاکستان در حال طي يک دوره طلايي تعامل و همکاري بسيار مطلوب در راستاي تقويت امنيت دريايي هستند خاطر نشان کرد: با توجه به جنبه‌هاي پر فراز و نشيب سياست‌هاي جهاني و منطقه‌اي، اجازه نمي‌دهيم کشورهاي سلطه گر فرصت رشد و توسعه همکاري‌هاي دو نيروي دريايي را متوقف کنند.

امير دريادار حسين خانزادي با اشاره به اعزام ناوگروهاي ايراني به بنادر پاکستان در راستاي بازديد، توسعه تعاملات و همچنين تبادل اطلاعات در حوزه‌هاي آموزشي و فني افزود: نيروي دريايي ايران همواره از ورود ناوگروهاي پاکستاني به بنادر اين کشور استقبال مي‌کند و با توجه به ضرورت تعامل و روابط حسنه بين دو کشور، بي شک بايد نگاه دقيق‌تري به حادثه تروريستي در چابهار داشته باشيم تا دشمن از اين فرصت نتواند براي برهم زدن اين روابط استفاده کند.

در ادامه فرمانده نيروي دريايي پاکستان ضمن دعوت از امير دريادار حسين خانزادي براي بازديد از نيروي دريايي اين کشور در راستاي توسعه روابط و تعاملات دونيروي دريايي، محيط سياسي امروزه را پرتنش توصيف کرد و گفت: کشورهاي جهان در روابط سياسي خود با ملاحظاتي که دارند، بسته به شرايطي همواره در حال تغيير هستند، اما دو نيروي دريايي ايران و پاکستان ضمن همسايه بودن و داشتن محيط دريايي مشترک، نبايد دچار فراز و نشيب‌هاي سياسي شوند.

وي افزود: براي برقراي امنيت منطقه در محيط دريايي همواره بايد همکاري و تعامل داشته باشيم و ديد و بازديدهاي فرماندهان و اعزام ناوگروه‌ها بين دو کشور قطعاً در اجراي هرچه بهتر اين روابط و تعامل مؤثر خواهد بود.

درياسالار عباسي در پايان با اشاره به استقبال از ناوگروهاي ايراني در کشور پاکستان افزود: انشاالله ناوگروه پاکستان در آينده نزديک به ايران اعزام خواهد شد.

تعداد بازديد:78 آخرين تغييرات:98/02/04
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر