چهارشنبه 15 مرداد 1399 - 15 ذي الحجه 1441 - 5 آگوست 2020
صفحه اصلي/اخبار فناوري

تهیه و تأمین اقلام دارویی تحریم شده ضروری است

معاون رئيس‌جمهور:

تهيه و تأمين اقلام دارويي تحريم شده ضروري است

کرج - معاون علمي و فناوري رئيس‌جمهور گفت: تهيه و تأمين اقلام دارويي تحريم شده يکي از اهداف مهم معاونت علمي فناوري رياست جمهوري است.

به گزارش خبرنگار مهر، سورنا ستاري پيش از ظهر سه‌شنبه در حاشيه مراسم رونمايي از چهار داروي ايراني ضد سرطان و ديابت در شهرک صنعتي اشتهارد در جمع خبرنگاران به همکاري با وزارت بهداشت براي توليد دارو اشاره کرد و گفت: تهيه و تأمين اقلام دارويي تحريم شده يکي از اهداف مهم معاونت علمي فناوري رياست جمهوري است.

وي تاکيد کرد: بيش از ۳۰ درصد فعاليت ما بر توليدات دارويي و تأمين مواد اوليه اين حوزه متمرکز است، در اين راستا ليستي را با همکاري وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو آماده کرده ايم.

معاون علمي و فناوري رئيس جمهور گفت: ليست تهيه‌شده مشتمل بر تأمين مواد اوليه و داروهايي است که بيشترين ميزان واردات رادارند، امروز مي‌بينيم که سري نخست اين توليدات به بهره‌برداري رسيده است.

ستاري با بيان اينکه ليست جديد پيش از سال جديد نهايي شده و قراردادهاي آن در حال ابلاغ به شرکت‌ها است، گفت: اميد است که سال آينده اتفاقات خوب ديگري را در اين حوزه شاهد باشيم زيرا برنامه زمان‌بندي فشرده‌اي ترتيب داده ايم.

وي با اشاره به اينکه تحريم‌هاي براي صنعت دارو فرصتي جدي ايجاد مي‌کند، گفت: مباحث شرکت‌هاي دارويي، موضوع صادرات دارو و بسياري ديگر از مسائل مدنظر است.

تعداد بازديد:283 آخرين تغييرات:98/02/17
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر