سه شنبه 6 خرداد 1399 - 3 شوال 1441 - 26 مي 2020
صفحه اصلي/خانواده

تاثیر مدرنیته در کاهش روابط عاطفی زوجین در بریتانیا

محققان انگليسي اعلام کردند

تاثير مدرنيته در کاهش روابط عاطفي زوجين در بريتانيا

نتايج تحقيقات محققان کشور انگليس نشان مي دهد، روابط عاطفي ميان زوجين اين کشور به دليل مدرنيته و استفاده از فضاي مجازي کاهش يافته است.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از اينديپندنت، نتايج تحقيقات محققان انگليسي نشان مي‌دهد، روابط ميان زوجين در اين کشور به دليل سبک زندگي مدرن و به ويژه استفاده بيش از حد از اينترنت کاهش يافته است.

محققان بريتانيايي معتقدند، سبک زندگي غربي و مدرنيته موجب کاهش روابط عاطفي و جنسي ميان زوجين به ويژه ميان افراد بالاي ۲۵ سال شده است.

اين نتايج حاصل طرح ملي «بررسي روابط زوجين و سبک زندگي» است که بر روي ۳۴ هزار مرد و زن ۱۶ تا ۴۴ سال انگليسي انجام شده است.

بر اساس نتايج اين بررسي، روابط زناشويي و عاطفي ميان افراد اين کشور در فاصله سال‌هاي ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۲ به ويژه ميان جوانان بالاي ۲۵ سال، به شدت کاهش يافته است.

يافته‌ها حاکي از آن است، سلامت روحي و ميزان زمان حضور زوج‌ها در خانه بر روي روابط عاطفي آن‌ها تأثير گذار است. به طوري که زن و شوهرهايي که از سلامت روحي و جسمي بهتري برخوردارند نسبت به زوجيني که شاغل بوده و حتي درآمد بالايي داشته، روابط بهتري با يکديگر دارند.

يافته‌ها نشان مي‌دهد، توسعه سبک زندگي مدرن، ورود اينترنت و فضاي مجازي به خانواده‌ها از جمله دلايل ايجاد اختلاف ميان زوجين است.

تعداد بازديد:305 آخرين تغييرات:98/02/21
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر