جمعه 9 خرداد 1399 - 6 شوال 1441 - 29 مي 2020
صفحه اصلي/خانواده


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

تاکید بر همکاری ایران و بلژیک در حوزه توانمند سازی زنان

در ديدار معاون رئيس جمهور و سفير بلژيک مطرح شد؛

تاکيد بر همکاري ايران و بلژيک در حوزه توانمند سازي زنان

معاون رئيس جمهور در امور زنان و خانواده در ديدار با سفير بلژيک در ايران، ضمن برشمردن پيشرفت هاي زنان در حوزه هاي مختلف، بر همکاري دو کشور براي توانمندسازي بانوان تاکيد کرد.

به گزارش خبرگزاري مهر، معصومه ابتکار معاون رئيس جمهور در امور زنان و خانواده با «ورونيک پتيت» سفير بلژيک در ايران ديدار و گفتگو کرد.

در اين ديدار، معاون رئيس جمهور با اشاره به آگاهي اتحاديه اروپا از تعهد و صبوري دولت ايران در قبال مسئله برجام، از افزايش مرحله به مرحله تحريم‌ها و فشارهاي اقتصادي عليه کشورمان و عدم پايبندي اتحاديه اروپا به تعهداتش اظهار نارضايتي کرد و افزود: در برهه حساس کنوني و با توجه به صبوري ايران تا امروز، خواستار رفتاري منطقي از سوي اتحاديه اروپا هستيم.

وي با يادآوري اينکه آژانس بين‌المللي انرژي اتمي همواره بر پايبندي و تعهد ايران صحه گذاشته است بر اهميت بحث امنيت در منطقه و تأثير آن بر امنيت اروپا تاکيد کرد و گفت: موج ناگهاني مهاجرين در غرب سوريه نمونه‌اي از ناامني در منطقه است.

ابتکار در اين ديدار با اشاره به ضرورت حمايت از زنان کارآفرين، از همکاري اين معاونت با وزارتخانه‌هاي تعاون، کار و رفاه اجتماعي و همچنين وزارت کشور در راستاي توانمندسازي اقتصادي زنان خبر داد.

وي با تأکيد بر اينکه توانمندسازي اقتصادي زنان از جمله مواردي است که ايران و بلژيک مي‌توانند در آن همکاري داشته باشند به توليد ٪۷۵ صنايع دستي ايران و ٪۴۰ توليدات کشاورزي کشورمان توسط بانوان و انجام پژوهش‌هاي مشترک با بنياد صلح ساساکاوي ژاپن به منظور افزايش مهارت‌هاي کارآفريني زنان اشاره کرد.

معاون رئيس جمهور همچنين به بيان اقدامات حمايتي و پيشرفت‌ها در حوزه زنان و خانواده پرداخته و به لايحه حمايت از کودکان و نوجوانان، فعاليت اورژانس اجتماعي (۱۲۳)، افزايش ۶۰ درصدي مشارکت زنان در پست‌هاي مديريتي، رشد قابل توجه بانوان داراي تحصيلات دانشگاهي و حضور آنان در عرصه ورزش اشاره کرد.

ورونيک پتيت نيز در اين ديدار با ابراز تأسف از وقوع سيل اخير، تاکيد کرد که پيام شما را به اتحاديه اروپا منتقل مي‌کنم.

سفير بلژيک با اشاره بر لزوم فهم بهتر شرايط ايران، گفت: تلاش مي‌کنم تا شرايط حضور هيئتي از بلژيک در ايران جهت تبادل تجربيات و آشنايي با امکانات و دستاوردهاي زنان ايراني فراهم شود.

پتيت همچنين از تصدي تعداد اندکي از پست‌هاي مهم و کليدي توسط زنان در کشور خود خبر داد و اضافه کرد در همين راستا شرکت‌ها و مؤسسات بزرگ ملزم به استخدام تعداد معيني از زنان هستند.

تعداد بازديد:233 آخرين تغييرات:98/02/22
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر