جمعه 9 خرداد 1399 - 6 شوال 1441 - 29 مي 2020
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

خرید ۸ هزار تن گندم مازاد بر مصرف از کشاورزان سیستان و بلوچستان

رئيس جهاد کشاورزي سيستان وبلوچستان خبر داد:

خريد ۸ هزار تن گندم مازاد بر مصرف از کشاورزان سيستان و بلوچستان

زاهدان - رئيس سازمان جهاد کشاورزي سيستان وبلوچستان از خريد بيش از ۸ هزار تن گندم مازاد بر مصرف از کشاورزان استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي سيستان وبلوچستان، غلام حيدر زورقي اظهار داشت: از ابتداي فصل برداشت گندم درسيستان و بلوچستان تاکنون کار برداشت گندم در سطح ۹ هزار هکتار از گندم زارهاي سطح استان به اتمام رسيده است.

وي افزود: همزمان با برداشت گندم ۱۱ مرکز خريد گندم توسط شرکت غله و خدمات بازرگاني و سازمان تعاون روستايي در استان سيستان و بلوچستان راه اندازي شده وتاکنون بيش از ۸ هزار و۲۵۰ تن گندم مازاد بر مصرف از کشاورزان خريداري وبه سيلوها حمل شده است.

رئيس سازمان جهاد کشاورزي سيستان و بلوچستان ادامه داد: از کل گندم خريداري شده ۵۵۰ تن بذري است که توسط شرکت خدمات حمايتي کشاورزي استان براي کشت در سال زراعي ۹۹-۹۸ با قيمت حدود ۲ هزار تومان از کشاورزان استان خريداري شده و اين روند تا تأمين بذر مورد نياز استان ادامه دارد.

زورقي ارزش گندم‌هاي خريداري شده را بيش از ۱۴۰ ميليارد ريال عنوان کرد و تصريح کرد: مطالبات گندم کاران بر اساس ميزان گندم تحويلي حداکثر تا ۴۸ پس از تحويل گندم از طريق بانک کشاورزي به حساب شخصي کشاورزان واريز مي‌شود.

تعداد بازديد:236 آخرين تغييرات:98/02/23
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر