جمعه 9 خرداد 1399 - 6 شوال 1441 - 29 مي 2020
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

انگشت نسل جوان بر روی ماشه است/حضور آمریکا درخلیج فارس نمایشی است

فرمانده نيروي دريايي ارتش در پاسخ به مهر؛

انگشت نسل جوان بر روي ماشه است/حضور آمريکا درخليج فارس نمايشي است

بندرعباس - فرمانده نيروي دريايي ارتش گفت: در گام دوم انقلاب انگشت نسل جوان بر روي ماشه است.

به گزارش خبرنگار مهر، اميردريادار حسين خانزادي يکشنبه شب در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در مورد اعزام ناوگروه آمريکايي و تحرکات آنها در خليج فارس خطاب به دشمنان جمهوري اسلامي ايران بيان داشت: نمي دانم چرا اين ناوگروه اينقدر مورد توجه قرار گرفته است، طي تمام ۴۰ ساله باشکوهي که از انقلاب گذشته است همواره اين اشرار و شياطين اطراف مرزهاي خودمان داشته‌ايم.

وي اظهار داشت: ويژگي يک کشور با مرزهاي دريايي اين است که در مجاورت فرصت‌هاي بسيار بزرگ و همچنين در مجاورت تهديداتي قرار مي‌گيرد به ويژه نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران که به جرأت تنها نظامي در دنيا است که پنجه در پنجه استکبار انداخته است و به هيچ عنوان از سياست‌هاي آنها تبعيت نمي‌کند و در مقابل حرف زور مي‌ايستد.

امير دريادار خانزادي خاطرنشان کرد: کشوري مثل نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران که پايه‌هاي حرکتي و آرمان‌هاي آن گرفته از آموزه‌هاي ديني و انقلابي است، همواره مورد آماج تهديدات متعددي است. همواره از ابتداي انقلاب بخش زيادي از تهديدات در قالب ناامني‌ها و ترور و موضوعات مختلف انجام دادند سپس جنگ را تحميل کردند.

وي افزود: به تاريخ نگاه کنيد در ۲۰۰ سال گذشته نزديک به ۲ ميليون متر مربع از خاک ايران جدا شد، اما در هشت سال دفاع مقدس و ۴۰ ساله انقلاب حتي يک وجب از خاک ايران جدا نشده است. اين در شرايطي است که تمام شياطين و استکبار پشت سر دشمنان انقلاب و نظام جمهوري اسلامي ايران ايستاده اند.

اميردريادار خانزادي تصريح کرد: اينکه امروز صحبت از اعزام ناوگروه هواپيمابر مي‌شود حرف جديدي نيست، همانگونه که مقام معظم رهبري اشاره کردند آنها تلاش مي‌کنند خيلي مزبوحانه شبه جنگ را بزرگ نشان بدهند. در دوران گذشته در شرايطي که هنوز ساختارهاي حکومتي شکل نگرفته بود به ويژه ساختارهاي نظامي منسجم نشده بود امنيت عاريه اي بود.

وي تاکيد کرد: در يک دوراني آنها ضربه‌اي به ما زدند، ۲۹ فروردين ۶۷ را هيچ وقت فراموش نمي‌کنيم، ناوشکن سهند، سبلان و ناو موشک انداز جوشن مورد حمله ددمنشانه همين دشمنان قرار گرفت. ما منتظر هستيم تا بدهي شأن را به ما بپردازند. اگر مي‌خواهند اين کار را نمايشي انجام بدهند اشکالي ندارد. حضور آنها يک حضور نمايشي، بي فايده و فريب کارانه است.

فرمانده نيروي دريايي ارتش خطاب به دشمنان نظام و ملت ايران هشدار داد: در گام دوم انقلاب انگشت نسل جوان روي ماشه است. در سرپنجه‌هاي نيروي دريايي ارتش و ناوشکن‌ها و عرصه‌هاي درياها انگشت فرزندان نسل انقلاب بر روي ماشه است و شايد به اندازه ما باحوصله نباشند.

وي ابراز داشت: پيام ما به ملت ايران اين است که نيروهاي مسلح کاملاً آماده هستند و اين آمادگي موضوع امروز و ديروز نيست و يک تکليف براي نيروي دريايي ارتش در دريا است. اين آمادگي هيچ ارتباطي به آمريکايي‌ها ندارد. آماده هستيم که از منافع کشور و مرزها و منابع آبي تحت حاکميتي ايران در مقابل هر تهديدي دفاع کنيم.

زمان حضور آمريکايي‌ها در خليج فارس به پايان رسيده است

وي خظاب به کشورهاي منطقه خليج فارس بيان داشت: حضور آمريکايي‌ها در منطقه به پايان رسيده است و آنها بايد منطقه را ترک کنند و آنهايي که تا امروز دل داده اند به مکمل‌هاي قدرتي مثل آمريکايي‌ها بايد به دنبال پر کردن اين خلاء باشند. تنها راه پر کردن اين خلأ دست مودت به کشورهاي منطقه‌اي بدهند و همکاري منطقه‌اي شکل بگيرد و قطعانه با اين همکاري ظرفيت‌هاي بزرگي که در منطقه وجود دارد کمک مي‌کند روندهاي نامطلوبي که آمريکايي‌ها طراحي مي‌کنند متوقف شود و روندهاي مطلوبي که براي منطقه عزت، قدرت و امنيت جمعي را مي‌آورد توليد کنيم. در آينده نزديک اتفاق خواهد افتاد و براي آن آماده هستيم.

فرمانده نيروي دريايي ارتش در پاسخ به سوال ديگر مهر در مورد رزمايش‌هاي شبانه در ارتش خاطرنشان کرد: اين تدبير فرمانده ارتش مطاع است. يک نظامي هميشه بايد در آمادگي کامل باشد. تاکيد فرماندهي ارتش اين بود که دشمنان حواسشان باشد که ايران براي هر وضعيتي آماده است. بازي جنگ يکي تکاليفي است که همه مجموعه نيروهاي مسلح بايد براي هر وضعيتي خودشان را آماده نگه دارند.

حضور در اقيانوس اطلس براي ما يک شوخي است

وي افزود: مقام معظم رهبري عنوان کردند که جنگ نمي‌شود، براي آن هم آماده هستيم و اگر هم جنگ بشود براي آن کاملاً آماده هستيم و هيچ مذاکره‌اي هم با هيچ کس نمي‌کنيم.

امير خانزادي در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در مورد زمان حضور نداجا در اقيانوس اطلس اظهار داشت: اطلس براي ما يک جوک و شوخي است، ما نه تنها براي اطلس که براي هر بخشي از اقيانوس‌هاي جهان که نياز باشد پرچم پر افتخار جمهوري اسلامي ايران بر عرشه ناوشکن‌هاي تماماً بومي ايران به اهتزاز در بيايد آماده و منتظر فرمان هستيم.

تعداد بازديد:213 آخرين تغييرات:98/02/23
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر