دوشنبه 12 خرداد 1399 - 9 شوال 1441 - 1 ژوئن 2020
صفحه اصلي/پزشكي


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

همکاری‌های بانکی سوئیس در زمینه دارو هرچه سریع‌تر عملیاتی شود

وزير بهداشت عنوان کرد؛

همکاري‌هاي بانکي سوئيس در زمينه دارو هرچه سريع‌تر عملياتي شود

وزير بهداشت، در ديدار سفير کشور سوئيس، گفت: سرمايه گذاري در کشوري که ٨٥ ميليون جمعيت دارد و مي‌تواند براي بازار ٣٠٠ ميليون نفري منطقه نيز توليد و صادرات داشته باشد، منطقي است.

به گزارش خبرگزاري مهر، سعيد نمکي، در ديدار سفير کشور سوئيس، در خصوص کمک‌هاي بشردوستانه اين کشور به سيل زدگان سيلاب‌هاي اخير در ايران، اظهار کرد: جا دارد، در ابتدا از کمک‌هاي بشردوستانه کشور سوئيس به هموطنان آسيب ديده مان، تشکر کنم، چراکه در مواقع سخت و حساس، کمک، ابراز محبت و حتي يک پيام از سوي کشورها، در آن شرايط، مي‌تواند موجب آرامش خاطر شود.

وي با بيان اينکه در ايران ٦٦ دانشگاه و دانشکده علوم پزشکي فعاليت داشته و در زمينه آموزش پزشکي به دستاوردهاي خوبي رسيده‌ايم، عنوان کرد: در حال حاضر، در تمام استان‌هاي کشور، دانشگاه يا دانشکده پزشکي وجود داشته و بنيه علمي خوبي در زمينه علوم پزشکي داريم، همکاري‌هاي ما با ساير کشورها، بايد به بخش‌هاي غير پزشکي نيز توسعه پيدا کند و خوشبختانه کشور سوئيس در اين زمينه داراي تجربه و دانش فني زيادي است.

نمکي تصريح کرد: در حوزه غذا و دارو، از ٦٠ سال قبل و حتي سال‌هاي قبل از پيروزي انقلاب اسلامي، شرکاي سوئيسي بسياري در ايران داشتيم و در حال حاضر نيز کمپاني‌هاي بزرگ سوئيس در حوزه دارو و غذا در ايران سرمايه گذاري مي‌کنند که اين موضوع، نشان دهنده خردمندي سرمايه گذاران سوئيسي است؛ چراکه مي‌دانند بازار ايران، بازاري ماندگار، پايدار و پرسود است.

وزير بهداشت ادامه داد: سرمايه گذاران انديشمند سوئيسي مي‌دانند که دوران کم خردي ترامپ سپري شده و ملت ايران اين دوره را نيز طي خواهند کرد، بنابراين سرمايه گذاري در کشوري که ٨٥ ميليون نَفَر جمعيت داشته و مي‌تواند براي بازار ٣٠٠ ميليون نفري منطقه نيز توليد و صادرات داشته باشد، بسيار دورانديشانه و منطقي است.

نمکي در ادامه اين نشست، از سفير کشور سوئيس خواست، کانال مالي ويژه که به منظور تأمين کالاهاي اساسي و مورد نياز کشور تنظيم شده است، هرچه سريع‌تر راه اندازي شده و همچنين، همکاري‌هاي بانکي سوئيس در زمينه دارو و غذا، هرچه سريع‌تر عملياتي شود.

وزير بهداشت، همچنين بر مساعدت وزارت بهداشت در خصوص تسهيل حضور و فعاليت‌هاي شرکت‌ها و کمپاني‌هاي سوئيسي در ايران، تاکيد کرد.

در ابتداي اين ديدار، «مارکوس لايتنر» سفير کشور سوئيس در جمهوري اسلامي ايران نيز ضمن ابراز همدردي با سيل زدگان کشورمان، گفت: کمک‌هاي دولت سوئيس به سيل زدگان اخير، نشان از همدردي عميق دولت و مردم سوئيس با مردم آسيب ديده از سيل اخير استان‌هاي مختلف ايران است.

سفير کشور سوئيس در جمهوري اسلامي ايران، در ادامه، بر پيگيري موضوعات بانکي در اسرع وقت و تشريح و بيان نتايج اين اقدامات، قول مساعد داد.

تعداد بازديد:319 آخرين تغييرات:98/02/23
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر